sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zderzenie tramwajów na Żołnierskiej. Motorniczy w szpitalu

Zderzenie tramwajów na Żołnierskiej. Motorniczy w szpitalu [GALERIA] (akt. 1)

Zderzenie tramwajów na Żołnierskiej. Motorniczy w szpitalu
Data publikacji: 2019-11-14 10:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-14 20:59
Wywietleń: 2818 427566

Motorniczy „siódemki” już wcześniej musiał się czuć źle - pasażerowie zauważyli, że jedzie zbyt szybko i nie hamuje lub robi to zbyt raptownie. Chwilę później się stało. Wjechał z impetem w tył tramwaju stojącego na przystanku „Żołnierska”. Jak się dowiedzieliśmy, zasłabł w czasie jazdy. Żyje. Jest najbardziej poszkodowanym w wypadku.

- Motorniczy jest doświadczonym pracownikiem - podkreśla Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Nigdy nie doprowadził do żadnego wypadku.

W czwartek, tuż przed godz. 9.30 prowadząc swinga na trasie linii 7 nie zwolnił (lub zrobił to nieznacznie) i z impetem uderzył w tył „piątki" stojącej na ostatnim przystanku przed pętlą tramwajową na Krzekowie. Musiał już wcześniej się źle czuć, bo najwyraźniej nie kontrolował sposobu jazdy - jechał szybko i na krótkim odcinku pomiędzy przystankami dogonił jadącą przed nim „piątkę".

Uderzenie było dość mocne. Spowodowało, że tramwaj linii 5 się wykoleił. „Siódemka", która w niego wjechała miała roztrzaskany przód. Kilkoro pasażerów doznało drobnych urazów. Najpoważniej ranny został jednak motorniczy. Jak poinformowała nas Paulina Targaszewska, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, został przewieziony do szpitala z urazem głowy. Ma też połamane obie nogi.

- Najprawdopodobniej, choć to tylko wstępne przypuszczenia, mężczyzna podczas jazdy zasłabł, dlatego nie zdążył wyhamować - twierdzi rzeczniczka.

Utrata świadomości nie trwała jednak zbyt długo. W chwili przybycia ratowników medycznych na miejsce zdarzenia, mężczyzna był już przytomny.

Torowisko długo było zablokowane. Z tego powodu linia 4 kursowała objazdem przez ul. Wawrzyniaka i al. Wojska Polskiego. Linie 5 i 7 jeździły zmienioną trasą do Zajezdni Pogodno. Natomiast między Krzekowem, a al. Bohaterów Warszawy kursowały zastępczo autobusy. ©℗

(lw, KaNa)

***

Wcześniejsza informacja:

Do zderzenia dwóch tramwajów doszło w czwartek rano na ulicy Żołnierskiej w Szczecinie. W stojący na przystanku tramwaj linii nr 5 uderzyła "siódemka". Torowisko obecnie jest zablokowane.

Tabory linii nr 4 jeżdżą zmienioną trasą przez ul. Wawrzyniaka i al. Wojska Polskiego. Natomiast tramwaje linii nr 5 i 7 kierują się do Zajezdni Pogodno. Między Krzekowem a aleją Bohaterów Warszawy została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.

Jak poinformowała nas Paulina Targaszewska, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, w wyniku wypadku ranny został około 60-letni motorniczy tramwaju, który wjechał w stojący tabor. Mężczyzna podczas jazdy zasłabł i nie zdążył wyhamować. Z urazem głowy i obrażeniami kończyn dolnych został przewieziony do szpitala. W chwili przybycia ratowników medycznych na miejsce zdarzenia, mężczyzna był już przytomny.

(isz)
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Zderzenie tramwajów na Żołnierskiej. Motorniczy w szpitalu Zderzenie tramwajów na Żołnierskiej. Motorniczy w szpitalu Zderzenie tramwajów na Żołnierskiej. Motorniczy w szpitalu Zderzenie tramwajów na Żołnierskiej. Motorniczy w szpitalu Zderzenie tramwajów na Żołnierskiej. Motorniczy w szpitalu Zderzenie tramwajów na Żołnierskiej. Motorniczy w szpitalu Zderzenie tramwajów na Żołnierskiej. Motorniczy w szpitalu

Komentarze

Eeh
Nowa PESA. I kto teraz zapłaci za remont?
2019-11-14 20:35:07
warunki pracy?
bo trzeba badać i opiekować się pracownikami a nie tylko umowa-zlecenie i do roboty.
2019-11-14 18:33:40
Sherlock Holmes
A czy ten kierowca z ciężarówki w Berlinie też zasłabł-? Nie przesądzajmy i nie wyrokujmy-niech to dokładnie zbadają lekarze i ABW.W dzisiejszych czasach niczego nie można być pewnym i coś co wydaje się oczywiste oczywistym nie jest.
2019-11-14 15:47:21
Dd
Jeśli jesteś taki mądry że powinien odstąpić od pracy to naprawdę mało wiesz a zaslabnac mógł nagle od rana nic i nagle to się stało to najlepiej z domu nie wychodzić bo możesz zaslabnac więc zanim napiszesz to pomysł miłego dnia
2019-11-14 15:03:49
maj
Jesli motorniczy źle sie czuł to powinien to zgłosić i odstąpic od pracy zamiast narażac zdrowie pasażerów i majątek firmy. Tu może być zarzut o nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa pracy.
2019-11-14 14:06:10
@Wolne od klamotów Pogodno
Czasem lepiej jest milczeć i tylko wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
2019-11-14 12:42:51
Pogodniak
Ja się cały "trząsie" jak czytam takie głupie komentarze.
2019-11-14 12:08:58
Wolne od klamotów Pogodno
Przez kilka godzin na Pogodnie będzie ciszej a szyby w oknach i mury kamienic przestaną się trząś od starego ciężkiego zdezelowanego taboru.Piękne chwile dla okolicznych mieszkańców.
2019-11-14 11:37:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie