Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Zderzenie tramwajów na Żołnierskiej. Motorniczy w szpitalu [GALERIA] (akt. 1)

Data publikacji: 2019-11-14 10:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-14 20:59
Zderzenie tramwajów na Żołnierskiej. Motorniczy w szpitalu
 

Motorniczy „siódemki” już wcześniej musiał się czuć źle - pasażerowie zauważyli, że jedzie zbyt szybko i nie hamuje lub robi to zbyt raptownie. Chwilę później się stało. Wjechał z impetem w tył tramwaju stojącego na przystanku „Żołnierska”. Jak się dowiedzieliśmy, zasłabł w czasie jazdy. Żyje. Jest najbardziej poszkodowanym w wypadku.

- Motorniczy jest doświadczonym pracownikiem - podkreśla Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Nigdy nie doprowadził do żadnego wypadku.

W czwartek, tuż przed godz. 9.30 prowadząc swinga na trasie linii 7 nie zwolnił (lub zrobił to nieznacznie) i z impetem uderzył w tył „piątki" stojącej na ostatnim przystanku przed pętlą tramwajową na Krzekowie. Musiał już wcześniej się źle czuć, bo najwyraźniej nie kontrolował sposobu jazdy - jechał szybko i na krótkim odcinku pomiędzy przystankami dogonił jadącą przed nim „piątkę".

Uderzenie było dość mocne. Spowodowało, że tramwaj linii 5 się wykoleił. „Siódemka", która w niego wjechała miała roztrzaskany przód. Kilkoro pasażerów doznało drobnych urazów. Najpoważniej ranny został jednak motorniczy. Jak poinformowała nas Paulina Targaszewska, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, został przewieziony do szpitala z urazem głowy. Ma też połamane obie nogi.

- Najprawdopodobniej, choć to tylko wstępne przypuszczenia, mężczyzna podczas jazdy zasłabł, dlatego nie zdążył wyhamować - twierdzi rzeczniczka.

Utrata świadomości nie trwała jednak zbyt długo. W chwili przybycia ratowników medycznych na miejsce zdarzenia, mężczyzna był już przytomny.

Torowisko długo było zablokowane. Z tego powodu linia 4 kursowała objazdem przez ul. Wawrzyniaka i al. Wojska Polskiego. Linie 5 i 7 jeździły zmienioną trasą do Zajezdni Pogodno. Natomiast między Krzekowem, a al. Bohaterów Warszawy kursowały zastępczo autobusy. ©℗

(lw, KaNa)

***

Wcześniejsza informacja:

Do zderzenia dwóch tramwajów doszło w czwartek rano na ulicy Żołnierskiej w Szczecinie. W stojący na przystanku tramwaj linii nr 5 uderzyła "siódemka". Torowisko obecnie jest zablokowane.

Tabory linii nr 4 jeżdżą zmienioną trasą przez ul. Wawrzyniaka i al. Wojska Polskiego. Natomiast tramwaje linii nr 5 i 7 kierują się do Zajezdni Pogodno. Między Krzekowem a aleją Bohaterów Warszawy została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.

Jak poinformowała nas Paulina Targaszewska, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, w wyniku wypadku ranny został około 60-letni motorniczy tramwaju, który wjechał w stojący tabor. Mężczyzna podczas jazdy zasłabł i nie zdążył wyhamować. Z urazem głowy i obrażeniami kończyn dolnych został przewieziony do szpitala. W chwili przybycia ratowników medycznych na miejsce zdarzenia, mężczyzna był już przytomny.

(isz)
Fot. PAP/Marcin Bielecki
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Eeh
2019-11-14 20:35:07
Nowa PESA. I kto teraz zapłaci za remont?
warunki pracy?
2019-11-14 18:33:40
bo trzeba badać i opiekować się pracownikami a nie tylko umowa-zlecenie i do roboty.
Sherlock Holmes
2019-11-14 15:47:21
A czy ten kierowca z ciężarówki w Berlinie też zasłabł-? Nie przesądzajmy i nie wyrokujmy-niech to dokładnie zbadają lekarze i ABW.W dzisiejszych czasach niczego nie można być pewnym i coś co wydaje się oczywiste oczywistym nie jest.
Dd
2019-11-14 15:03:49
Jeśli jesteś taki mądry że powinien odstąpić od pracy to naprawdę mało wiesz a zaslabnac mógł nagle od rana nic i nagle to się stało to najlepiej z domu nie wychodzić bo możesz zaslabnac więc zanim napiszesz to pomysł miłego dnia
maj
2019-11-14 14:06:10
Jesli motorniczy źle sie czuł to powinien to zgłosić i odstąpic od pracy zamiast narażac zdrowie pasażerów i majątek firmy. Tu może być zarzut o nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa pracy.
@Wolne od klamotów Pogodno
2019-11-14 12:42:51
Czasem lepiej jest milczeć i tylko wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Pogodniak
2019-11-14 12:08:58
Ja się cały "trząsie" jak czytam takie głupie komentarze.
Wolne od klamotów Pogodno
2019-11-14 11:37:27
Przez kilka godzin na Pogodnie będzie ciszej a szyby w oknach i mury kamienic przestaną się trząś od starego ciężkiego zdezelowanego taboru.Piękne chwile dla okolicznych mieszkańców.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ