Środa, 29 listopada 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Zderzenie pociągu z samochodem osobowym (akt. 3)

Data publikacji: 23 kwietnia 2016 r. 12:45
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:51
Zderzenie pociągu z samochodem osobowym
 

Jedna osoba ranna w zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem była reanimowana na miejscu wypadku - poinformowała rzeczniczka polickiej policji.

***

Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował "Kurier", że do wypadku doszło na przejeździe kolejowo-drogowym, przy sprawnie działającej sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej. 

- Samochód osobowy wjechał pod pociąg (autobus szynowy) relacji Tantow - Szczecin Główny - podaje Karol Jakubowski. - Ranne zostały trzy osoby z samochodu (rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Policach, Małgorzata Litwin, informuje o dwóch rannych osobach, w tym jednej w bardzo ciężkim stanie). Pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. Pasażerowie przesiedli się do komunikacji miejskiej. 


Ruch na trasie Tantow – Szczecin Główny został zastąpiony komunikacją autobusową.  Przyczyny zdarzenia wyjaśni komisja. Ruch zostanie wznowiony po zakończeniu prac służb. Zmiana komunikacji dotyczy jedynie trasy Tantow - Szczecin Główny. Na stacjach i przystankach podawane są komunikaty o zmianach w komunikacji. 

Agnieszka Spirydowicz

***

Wcześniejsza informacja

Samochód osobowy wjechał pod szynobus na przejeździe w Warzymicach. Do wypadku doszło przed godz. 12.

W osobowym fordzie podróżowały dwie osoby. Jedna w stanie krytycznym trafiła do szpitala, druga ma złamania. Ofiary to przypuszczalnie Rosjanie lub Ukraińcy.

Szynobus jechał z Berlina. Kierowca auta prawdopodobnie nie zachował ostrożności, wjechał pod pociąg, dachował i  zaklinował się pod wagonem. Potrzebna była pomoc strażaków.

(sag)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wrrr
2016-04-24 07:54:59
następny "kierowca" co nie widzi pociągu, jak ma się oczy w dupie to tak wychodzi ...
Wypadek na przejezdzie
2016-04-23 17:45:23
A po co tam przejazd wjeden od drugiego. Jest miejsce wzduz toru kolejowego strona lewa od strony Szczecina. Zarzadca linii kolejowej powinien zamknac ten przejazd albo dac we wladanie wlascicielowi administracyjnemu terenu przez ktory przebiega droga .
wypadek
2016-04-23 17:41:45
A z kolei nikt sie nie wypowiada?
ckm
2016-04-23 16:38:55
znowu tutaj!, to chyba co roku takie kolizje w tym miejscu... smutne to

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA