sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zbożowa świętuje

Zbożowa świętuje [GALERIA, FILM]

Zbożowa świętuje
Data publikacji: 2017-08-20 16:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:24
Wywietleń: 1519 289069

Najpierw były trzy próby zwykłe, potem próba generalna i specjalne ćwiczenia nadgarstków. A punktualnie o godz. 12.15 dyrygent, szczeciński muzyk Jacek Wójcikiewicz rozpoczął odliczanie: 4, 3, 2, 1... start! 48 rowerzystów przez 5 minut grało na dzwonkach melodię „Morskie opowieści". - Było super - zapewnia jeden z muzyków-rowerzystów.

Ale rekordu w tym roku nie udało się pobić. Na Łasztownię, pod „dźwigozaury", czyli trzy stojące na nabrzeżu Starówka zabytkowe portowe żurawie, przyjechało za mało uczestników. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku rekord Polski ustanowiło aż 116 (!) członków orkiestry dzwonkowo-rowerowej.

Niedzielny występ „dzwonkarzy" na nowym bulwarze Łasztowni był już trzecią próbą bicia rekordu Polski w synchronicznym wydzwanianiu melodii na dzwonkach rowerowych. I choć jest to kategoria zezwalająca na to, by nie było sędziego, aby wszystko odbyło się zgodnie z przepisami teren pod „dźwigozaurami" został ogrodzony, każdy uczestnik otrzymał swój numer a regulaminu pilnowała specjalnie do tego wydarzenia wybrana komisja społeczna.

Dali z siebie wszystko. Zabrzmieli całkiem nieźle. Ale rekordu nie pobili.

- Może za rok? - nie traci nadziei p. Agnieszka ze Szczecina. - Przyjedziemy z całą grupą znajomych. Musi się udać!

Chociaż rekordu nie pobito, nagrody rozdano. Niespodziankę m.in. otrzymała najmłodsza uczestniczka zabawy, 2-letnia Marysia, która na Łasztownię przyjechała z mamą trzykołowym rowerkiem. Wyróżniono też rowerzystę, który specjalnie na występ przyjechał do Szczecina aż z Lipian oraz rowerzystów niedowidzących rozwijających swoją pasję dzięki przewodnikom prowadzącym ich tandemy.

Bicie rekordu w dzwonieniu melodii dzwonkami rowerowymi było tylko jedną z atrakcji trzeciej już edycji Dni ulicy Zbożowej na szczecińskiej Łasztowni. Atrakcji było całe mnóstwo i to przez cały weekend. Zaraz po muzykach-cyklistach można było np. wziąć udział w wielkiej kwiatowej paradzie, przygotowanej przez Monikę Dłużyk-Marciniak i kwiaciarnię „Pod żółtą różą" (w programie było m.in.: przygotowywanie kwiatowego eliksiru, warsztaty florystyczne, zdobienie słomkowych kapeluszy i przygotowanie specjalnej bramy kwiatowej).

Były też koncerty i atrakcje dla dzieci pn. Sztuka „Malinowe marzenia" a także „Wielkie bańkowanie". A dla tych, którzy chcieli dokładniej poznać Łasztownię i jej historię zorganizowano spacer z Przemkiem Głową, najbardziej znanym szczecińskim przewodnikiem.

Tekst i film: Leszek Wójcik

Fot. Dariusz GORAJSKI 

Zbożowa świętuje Zbożowa świętuje Zbożowa świętuje Zbożowa świętuje Zbożowa świętuje Zbożowa świętuje Zbożowa świętuje Zbożowa świętuje Zbożowa świętuje

Komentarze

Zak
Toz to "floating garden" przecie ! A prezydenta w przyciemnionych okularach tam nie bylo? Bo na Jasnych Bloniach ,przy pilce, przemawial jak jakis "ciec". Prymitywna wladza ,to i prymitywne swawole .
2017-08-20 17:27:21
obserwator
To żenada,śmiechu warte!!! Tylko w Szczecinie takie folwarczne zabawy, puste i nic nie wnoszące. Kto to wymyślił? Morskie miasto i skąd te dzwonki. Głupota .
2017-08-20 16:45:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy