wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zbliża się godzina „W”

Zbliża się godzina „W”

Zbliża się godzina „W”
Data publikacji: 2020-07-30 07:42
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-01 15:14
Wywietleń: 1757 467255

Na najbliższą sobotę, pierwszego sierpnia, przypada 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Szczecinianie uczczą to wydarzenie o g. 17 na placu Solidarności, w godzinę „W”. Zbiórka zaplanowana jest na g. 16.45. Wydarzenie organizuje Wojciech Woźniak i Patriotyczne Pogoń Szczecin. O godzinie „W jak co roku zawyć mają syreny.

Powstanie warszawskie - wymierzone przeciwko Niemcom i obliczone na uprzedzenie Rosjan zbliżających się do polskiej stolicy - było największą operacją Armii Krajowej i największym zrywem militarnym w okupowanej Europie. Jest jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. ©℗

(as)

Na zdjęciu: Tak szczecinianie upamiętnili warszawski zryw 2 lata temu.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

SZCZECIN !
Do wszystkich, którzy piszą o Koronie. Wyłączcie telewizory i zyjcie normalnie, klapki macie na oczach. Wybory się skończyły i znów ludzi chca zamknąć w domach!! Mozecie zawsze zamknąć się w piwnicy i siedzieć na piź.. Jak Polak moze napisac, ze kogo, to obchodzi? Powstanie Warszawskie? Ci ludzie walczyli za Wasz kraj.Teraz piszecie kibole, a jak miałbyć strajk przedsiębiorców, to blagaliscie, zeby wyszli z Wami na ulice! Zwykle chorągiewki z Was buraki 😁😁😁 a Krzystek, to sobie moze zabronić puścić bąka, a nie zgromadzeń 🤣🤣🤣
2020-08-01 15:07:00
Wiktor
Oba powstania były równie ważne, ale żadne nie miało nic wspólnego ze Szczecinem.
2020-08-01 12:13:06
@To tobie pomyliło się.
nie konfabuluj - parafrazując c(vv)elebryte Piroga - jakbym miał takich ojców i dziadów jakich wy macie to bym się ich wyparł...
2020-07-31 18:24:42
To tobie pomyliło się.
Udowodniłeś, że to tobie pomyliło się Powstanie Warszawskie z powstaniem w getcie warszawskim.
2020-07-31 17:38:00
Większość z komentujących
myli Powstanie Warszawskie z powstaniem w getcie warszawskim - właściwie nie można mieć o to pretensji w końcu od 1945 roku komuna i jej pogrobowcy zakłamywali historie Polski a dziś niezwykle trudno odkłamać te dziesiątki lat antypolskiej propagandy. Polacy - nie dajcie sobie po raz kolejny odebrać historii! Pamiętajcie o bohaterach wbrew tej komunistycznej i nienawistnej szczujni nadreprezentowanej także i na tym forum!
2020-07-30 23:59:01
legalna zadyma
gratka dla kiboli
2020-07-30 20:45:37
smarki
szykujcie race. pis uwielbia głupków. A wy jesteście wymarzonym materiałem, do rządzenia nim.
2020-07-30 15:06:43
i co
kogo to dziś jeszcze obchodzi
2020-07-30 12:41:24
Do Henesa
Kibole patriotami? Wiesz dziecko co to w ogóle znaczy? Może duduś o tym coś mówił? Ale o wielu rzeczach bałukał. A i kilka uwag, nie pisz z włączonym caps lockiem bo oznacza, że krzyczysz - jeśli z ciebie skoro kibol nie dziwi mnie, dwa "seppuku" piszemy razem i z dwoma "p", dotyczy to nie głowy ale wytrzewienia. "Główkę" piszemy bez i przed ę. Widać leń był z ciebie na lekcjach języka polskiego i taki patriota. Tomcio.
2020-07-30 12:36:27
Klara
Prezydent Krzystek powinien zabronić wszelkich większych zgromadzeń. Trzeci dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 500 zakażeń.
2020-07-30 12:32:54
największy zysk.
Powstanie Warszawskie przyniosło największy zysk Stalinowi. Dla Polaków tylko straty.
2020-07-30 12:23:38
Symbol decydentów.
Powstanie Warszawskie. Symbol głupoty decydentów o rozpoczeciu powstania. Zabitych ok. 200 tys. Polaków, cywilów i powstańców. Obrócenie w ruinę ogromnego obszaru Warszawy. Zginął kwiat młodzieży polskiej. Wszystko przez głupotę przywódców Polaków.
2020-07-30 12:21:04
@HENES
Tacy z was patrioci, jak ze mnie ksiądz. Na każdym takim wiecu, czy marszu szukacie na każdym kroku okazji do zadymy. Napisz mi, czemu mają służyć te race, które odpalacie, a których używanie jest zabronione? Wg mnie, żeby sprowokować kogoś uprawnionego do rozwiązania zgromadzenia ( marszu), a dla was jest to dostateczny powód do zadymy. Jak się patrzy na wasze środowisko i jego zachowanie w czasie np. grania hymnu narodowego (czapki na głowach, swobodne przemieszczanie się w tym czasie etc. etc.), to człowiek daleki jest od pomyślenia, że jesteście patriotami. Któregoś razu widziałem zaparkowane auto, zapewne któregoś z was, z naklejką o treści - "przelałem krew w rocznicę Powstania Warszawskiego" (mam fotkę). Jeżeli wg ciebie są to przejawy patriotyzmu, to gratuluję dobrego samopoczucia.
2020-07-30 11:46:25
Koronawirus
Nie powinno się pozwolić na gromadzenie się ludzi, nadchodzi druga fala koronawirusa.
2020-07-30 10:47:27
szczecinainin
co mnie obchodzi jakieś powstanie w innym mieście
2020-07-30 10:11:03
Boger
Powstanie wszyscy powinniśmy celebrować i Pomorze Zachodnie również.
2020-07-30 10:07:25
PROFANACJA.
Kibole chcą zawłaszczyć Powstanie Warszawskie, już Żołnierze Wyklęci niewygodni? Marsz na bosaka do Kanossy! Pokajać się za wszystkie zadymy, lżenie i ubliżania pamięci ofiar i weteranów z Armii Krajowej i Szarych Szeregów. Stanąć z nimi w szeregu na Placu SOLIDARNOŚCI to obelga pamięci powstańców.
2020-07-30 09:58:52
wird
"Patrioci" od siedmiu boleści. Tu jest Szczecin nie Warszawa.
2020-07-30 09:33:57
cov
Upamiętnienie Tak ale OFIAR Powstania Warszawskiego .
2020-07-30 09:02:30
HENES
TOMCIU POPEŁNIJ SE PUKU W GŁÓWKIĘ TĘ PUSTĄ OKI A OD KIBOLI SIĘ ODPARABOL BYLIŚMY I BĘDZIEMY PATRIOTAMI
2020-07-30 08:27:35
vega
kolejna okazja do zadymy
2020-07-30 08:20:28
Tomasz
Zapytajcie ile powstanie trwało, kto był dowódcą po polskiej i niemieckiej stronie, czym była rzeź Woli, czy co poniektórym nie przeszkadzałby dzisiaj August O'Brown "Ali". Bo raca w ręku i szalik na karku to bardziej kojarzy się z kibolem...
2020-07-30 08:00:18
To nie nasze powstanie
Powstanie warszawskie powinna celebrować Warszawa. Pomorze Zachodnie nie ma z tym nic wspólnego.
2020-07-30 07:47:18