sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zbiórka darów dla ubogich i słodki gest na finał

Zbiórka darów dla ubogich i słodki gest na finał

Zbiórka darów dla ubogich i słodki gest na finał
Data publikacji: 2017-11-22 16:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:56
Wywietleń: 2930 302201

Do soboty (24 listopada) trwa Pierwszy Szczeciński Tydzień Ubogich, organizowany przez Fundację Veritas. W tym czasie prowadzona jest zbiórka darów i datków na rzecz osób bezdomnych, podopiecznych schroniska przy ul. Zamkniętej 5 Stowarzyszenia Feniks. Każdy, kto zechce się do tej pomocy włączyć, może przywodzić rzeczy - ubrania i jedzenie - bezpośrednio do schroniska. Jej organizatorzy mają też jeszcze jedną, szczególną prośbę, by na zakończenie Tygodnia szczecinianie wspólnie osłodzili sobotę mieszkańcom schroniska, piekąc dla nich ciasta.

W przytulisku przy ul. Zamkniętej 5 przebywa ponad sto bezdomnych osób - kobiet i mężczyzn. Dla każdego jest ciepły kąt, bezpieczne schronienie przed zimnem. Zwykle trafiają tu ludzie z ulicy, którzy nie mają nic, nawet ich ubranie nadaje się do wyrzucenia. W schronisku bardzo potrzebne są więc tak podstawowe rzeczy, jak: ubrania, bielizna (majtki, skarpety, podkoszulki), buty zimowe, szaliki, czapki, rękawiczki, kosmetyki (żel pod prysznic, szampony do włosów, pasty do zębów, szczoteczki), maszynki i pianki do golenia. Z żywności przydadzą się: konserwy mięsne, ser żółty, serek topiony, chleb, masło, cukier, kawa, herbata, owoce. Nie będą przydatne: mąka, makarony i inne produkty sypkie, które trzeba dodatkowo przetwarzać.

O to wsparcie zaapelowała Fundacja Veritas, która organizując Pierwszy Szczeciński Tydzień Ubogich namawia mieszkańców miasta, by z empatią rozejrzeli się wokół i reagowali na ubóstwo słabszych. Dary dla osób bezdomnych pod opieką Feniksa można kierować bezpośrednio do schroniska przy ul. Zamkniętej 5, tel. 91 421-61-22. Osoby, które chcą pomóc finansowo, mogą wpłacać datki na konto: Stowarzyszenie Feniks, tytuł przelewu: tydzień ubogich, nr konta bankowego dla przelewów krajowych BANK PEKAO S.A. 73 1240 3813 1111 0000 4384 5178

- Dzięki  telefonom, rozmowom, pytaniom, wiemy, że odzew na Pierwszy Szczeciński Tydzień Ubogich jest duży - mówią organizatorzy akcji. - Za co bardzo już teraz dziękujemy. Ale mamy jeszcze jedną prośbę. Kto może, kto będzie chciał, niech upiecze, albo zakupi na tę najbliższą sobotę ciasto i zawiezie do schroniska Stowarzyszenia Feniks przy ul. Zamkniętej 5. Osłodźmy im ten dzień.

Szczegóły: www.tydzienspoleczny.pl

(gan)

Fot. Fundacja Veritas


 

Komentarze

M.Dem.
Jeden dzień osłodzonego życia może to trochę mało? Może by -wzorem pierwszych lat powojennych -poszukać, tym bezdomnym, lokali mieszkalnych stałych? Najtańszych, w których sobie coś sami sobie zrobią, zyskując poczucie posiadania własnego kąta. Bo przecież nie każdy z nich jest lumpem liczącym na cudze. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że bardzo łatwo człowieka załamać i sprowadzić na dno? Że litość okazjonalna jest upokorzeniem? Czy nasza polityka społeczna nie może rozwiązać problemu bezdomności? Finansową stronę problemu wiążąc z weryfikacją finansowania inwestycji nie do końca jasnych w kwestii celowości?
2017-11-22 18:39:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie