Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zatrzymany za kradzież z pistoletem

Data publikacji: 01 października 2015 r. 11:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Zatrzymany za kradzież z pistoletem
 

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali mężczyznę, który straszył bronią ochronę sklepu, po tym jak ukradł towar. Sprawca jest już po zarzutach, w czwartek zapadnie decyzja czy podejrzany trafi do aresztu. 

Do zdarzenia doszło przedwczoraj w Szczecinku. 25- latek  w jednym ze sklepów mieszących się w centrum miasta ukradł 3 butelki wysokoprocentowego alkoholu o łącznej wartości ponad 164 złotych. Kradzież tą zauważyli pracownicy ochrony, którzy natychmiast zareagowali chcąc zatrzymać sprawcę za linią kas. Wtedy mężczyzna wyjął przedmiot przypominający pistolet i wymierzył w głowę jednego z pracowników ochrony. Sprawca został obezwładniony i zatrzymany przez patrol policji, który niezwłocznie przyjechał na miejsce zdarzenia. Od zatrzymanego mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, badanie wykazało, że mieszkaniec Szczecinka miał 1,45 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli od zatrzymanego broń, którą mężczyzna posłużył się przed zatrzymaniem. Okazało się, że jest to pistolet hukowy.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy przez funkcjonariuszy z wydziału dochodzeniowo - śledczego pozwolił na przedstawienie 25-latkowi zarzutu kradzieży rozbójniczej.

Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku wystąpił z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dzisiaj zapadnie decyzja w tej sprawie.

Za popełnione czyny zgodnie z kodeksem karnym 25- latkowi może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(isz)

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA