sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zatrzymany za kradzież z pistoletem

Zatrzymany za kradzież z pistoletem

Zatrzymany za kradzież z pistoletem
Data publikacji: 2015-10-01 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1250 25191

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali mężczyznę, który straszył bronią ochronę sklepu, po tym jak ukradł towar. Sprawca jest już po zarzutach, w czwartek zapadnie decyzja czy podejrzany trafi do aresztu. 

Do zdarzenia doszło przedwczoraj w Szczecinku. 25- latek  w jednym ze sklepów mieszących się w centrum miasta ukradł 3 butelki wysokoprocentowego alkoholu o łącznej wartości ponad 164 złotych. Kradzież tą zauważyli pracownicy ochrony, którzy natychmiast zareagowali chcąc zatrzymać sprawcę za linią kas. Wtedy mężczyzna wyjął przedmiot przypominający pistolet i wymierzył w głowę jednego z pracowników ochrony. Sprawca został obezwładniony i zatrzymany przez patrol policji, który niezwłocznie przyjechał na miejsce zdarzenia. Od zatrzymanego mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, badanie wykazało, że mieszkaniec Szczecinka miał 1,45 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli od zatrzymanego broń, którą mężczyzna posłużył się przed zatrzymaniem. Okazało się, że jest to pistolet hukowy.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy przez funkcjonariuszy z wydziału dochodzeniowo - śledczego pozwolił na przedstawienie 25-latkowi zarzutu kradzieży rozbójniczej.

Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku wystąpił z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dzisiaj zapadnie decyzja w tej sprawie.

Za popełnione czyny zgodnie z kodeksem karnym 25- latkowi może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(isz)

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie