Sobota, 21 czerwca 2025 r. 
REKLAMA

Zatrzymano szantażystę. Groził ujawnieniem intymnych nagrań

Data publikacji: 05 maja 2025 r. 22:10
Ostatnia aktualizacja: 06 maja 2025 r. 16:31
Zatrzymano szantażystę. Groził ujawnieniem intymnych nagrań
Fot. Anna GNIAZDOWSKA  

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście, we współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji, doprowadzili do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o szantaż i zmuszanie innej osoby do określonego zachowania.

Formalne zgłoszenie w tej sprawie trafiło do policjantów z Komisariatu Szczecin Śródmieście.

– Pokrzywdzony mężczyzna powiadomił, że jest szantażowany przez osobę, która grozi ujawnieniem intymnych nagrań z jego udziałem – informuje policja. – Warunkiem odstąpienia od upublicznienia nagrań miała być zapłata 15 tysięcy złotych.

Policjanci rozpoczęli działania operacyjne.

– Sprawa była skomplikowana i wymagała nie tylko analizy materiału dowodowego, ale także zastosowania specjalistycznych metod pracy policyjnej – tłumaczą mundurowi. – Kryminalni przy współpracy z wywiadowcami przez wiele godzin zbierali informacje, weryfikowali tropy i ustalali personalia podejrzanego. Ich zaangażowanie i skrupulatność przyniosły efekt – ustalono tożsamość sprawcy.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut zmuszania innej osoby do określonego zachowania. Czynności w sprawie prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratury. Podejrzany odpowie przed sądem.

– Przypominamy, że każda forma szantażu jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – przekazuje szczecińska policja. – Osoby pokrzywdzone w podobny sposób, nie powinny się wahać – warto zgłosić sprawę, by otrzymać pomoc i wsparcie, a sprawcy nie pozostali bezkarni.

(K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@@no cóż
2025-05-06 16:31:05
Podziwiam zdolność pisowców do wypierania faktów i zaprzeczania prawdzie która aż w oczy kole. Choćby wam pisowiec napluł w twarz i żonę zgwałcił, wy dalej byście go bronili jak niepodległości. I jak tu traktować wyznawców pisu inaczej niż sektę?
@no cóż
2025-05-06 16:01:33
Tobie UB-ecka już władza, wyłudziła coś co mogło być dawniej mózgiem w pustym Twoim czerepie, ale nie beło!No,cóż strata niewielka dla UB-ecji ,bo ONI też nie kumają co to rozum jest !
kpina
2025-05-06 13:42:30
"Do 3 lat" - no to się przejmie... z uwagi na wcześniejszą niekaralność, pewnie skończy się dozorem policyjnym albo zawiasami. No chyba że znaleźli przy nim jakiś susz roślinny, to co innego, z automatu dostanie sanki i długą odsiadkę.
no cóż
2025-05-06 13:28:31
A Nawrocki, który wyłudził mieszkanie od chorego człowieka chodzi wolny...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA