Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Zatrzymani za pobicie

Data publikacji: 14 czerwca 2016 r. 10:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:06
Zatrzymani za pobicie
Obraz z monitoringu  

Dzięki czujności dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, który na monitoringu zauważył pobicie, na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymani zostali dwaj sprawcy. Agresywni 21-latkowie byli nietrzeźwi. Za pobicie odpowiedzą przed sądem. O winie sprawców przesądził obraz zarejestrowany przez jedną z kamer.
 
Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek. Po godzinie 6 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, obserwujący monitoring miejski, zauważył na Placu Wolności dwóch młodych mężczyzn, którzy zadawali ciosy starszemu mężczyźnie.

– Operator niezwłocznie skierował w to miejsce patrol, przekazując funkcjonariuszom rysopisy sprawców. Dodatkowo do poszkodowanego skierował ambulans celem udzielenia mu pomocy medycznej. Policjanci z patrolu zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców – informuje st. asp. Beata Olszewska. – Młodzi mężczyźni zachowywali się agresywnie, nie reagowali na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Badanie alkomatem wykazało, że obaj byli nietrzeźwi, mieli ponad dwa promile alkoholu.

Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził u pobitego 62-latka stłuczenie nosa, czoła, ręki, uda oraz łuku żebrowego. Zatrzymani 21-letni mieszkańcy Świnoujścia trafili do policyjnego aresztu, gdzie przez następne godziny trzeźwieli. Policjanci przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. O winie sprawców przesądził obraz zarejestrowany przez jedną z kamer.

– Stróże prawa już przedstawili mężczyznom zarzuty pobicia i narażenia poszkodowanego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź poniesienia uszczerbku na zdrowiu, do których się przyznali. Obaj tłumaczyli swoje zachowanie ilością wypitego alkoholu – podaje st. asp. Beata Olszewska.
 
21-latkowie wkrótce staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara pozbawienia wolności do trzech lat. (p)

 

Na zdjęciu: Obraz z monitoringu

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dodatkowa informacja,
2016-06-14 11:39:14
A po zwroceniu UWAGI, Konduktorowi Pociagu na te osoby... to stwierdzil, ze On nic takiego nie widzial i nic nie wie ? Byc moze ze strachu i bojazni o wlasne zycie ?? Dziwnym jest tez to, ze jesli osoby te "postepuja oberwatorsko zapewne 2-3 razy w tygodniu... to nie zostali "zauwazeni" czy nie zwrocono na Nich odpowiedniej UWAGI rowniez i przez Panie Kasjerki, gdyz osoby te (czy jedna z tych osob...) potrafia nawet "krecic sie obserwatorsko" blisko Kasy w kolejce lub obserwowac osoby w kolejce jak otwieraja swoj portfel... przez okno z Peronu ! Dlatego dla bezpieczenstwa podroznych, dobrze bylo by, w oknie blisko Kasy - wmontowac matowa szybe !!
2 Turysci,
2016-06-14 11:16:10
Policja w Swinoujsciu, powinna rowniez zwrocic baczna UWAGE na pewne osoby 2-3-ch mezczyzn, udajacych "turystow"... ktorzy juz rano o godz. 7-ej oberwuja podroznych tak w Poczekalni jak i na Peronach na Doworcu Kolejowym ! Pozniej wsiadaja za WYBRANYMI OSOBAMI do Pociagow... i potrafia nawet pojechac az do Szczecina Glownego !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA