Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Zatrzymani nieletni sprawcy podpaleń altanek

Data publikacji: 2017-06-21 13:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:43
Zatrzymani nieletni sprawcy podpaleń altanek
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

Kryminalni z Pogodna zatrzymali dwóch sprawców podpaleń altanek ogrodowych. Podejrzanym udowodniono pięć takich czynów, których dopuścili się w ciągu dwóch tygodni. Właściciele posesji wycenili straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Od końca maja funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin-Pogodno w krótkich odstępach czasu otrzymywali informacje, dotyczące pożarów altanek na terenie jednego z ogrodów działkowych. W sumie na przestrzeni dwóch tygodni przyjęto pięć takich zawiadomień. Śledczy z Pogodna prowadzący te sprawy wykonywali czynności mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia, a funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego weryfikowali swoje ustalenia, prowadzące do zatrzymania podejrzewanych o ten czyn – relacjonuje asp. szt. Irena Kornicz.

Działania operacyjne zakończyły się ustaleniem sprawców podpaleń. W tej sprawie zatrzymano troje nieletnich.

– Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego dwóch z nich usłyszało zarzuty popełnienia czynu karalnego, a jeden został przesłuchany w charakterze świadka, ponieważ w chwili popełnienia czynów nie miał ukończonych 13 lat. Policjanci udowodnili obu 14-latkom łącznie pięć zniszczeń mienia poprzez ich podpalenie – podaje policja.

Właściciele altanek wycenili straty na ponad 26 tys. złotych. Obaj nieletni za swoje czyny opowiedzą przed sądem.

(p)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ