piątek, 22 stycznia 2021r.

Zarzuty za usiłowanie zabójstwa przy Galerii Handlowej Starówka

Data publikacji: 2020-11-25 13:08
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-26 13:28
Zarzuty za usiłowanie zabójstwa przy Galerii Handlowej Starówka
 

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm nastolatkom, którzy zaatakowali stargardzian przy Galerii Handlowej Starówka.

Młodzi mężczyźni w wieku 19 i 18 lat odpowiedzą za zdarzenia z 31 października 2019 r. Zaatakowali wówczas przechodniów przy stargardzkiej galerii. Jeden z nich usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Ugodził on nożem dwóch mężczyzn. A powodem było zwrócenie uwagi na głośne zachowanie. Doszło do słownej utarczki, po której wszyscy się rozeszli. Ale miała ona chwilę później drastyczny bieg.

- Podejrzany podbiegł do jednego z pokrzywdzonych trzymając w ręku nóż o długości około 10 cm, którym go ugodził w żebra – relacjonuje przebieg zdarzeń Alicja Macugowska – Kyszka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Pokrzywdzony uciekł do pobliskiej galerii handlowej, gdzie udzielono mu pomocy, natomiast drugi z pobiegł w kierunku ulicy Kazimierza Wielkiego. Tam został dogoniony przez podejrzanego oraz drugiego mężczyznę, po czym został przewrócony na ziemię, kopany po całym ciele, a następnie przez jednego z nich ugodzony nożem w lewe udo i pośladek. Podejrzany ten nadto groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia.

Jeden z napastników, kilka dni po zajściu, groził pokrzywdzonej oraz członkom jej rodziny pozbawieniem życia. Policja zatrzymała obu sprawców. Nożownika aresztowała.

- Wobec podejrzanego o udział w bójce, który nie był karany, zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze – informuje prokuratura.

Starszemu z mężczyzn grozi do 25 lat więzienia lub nawet dożywicie. Młodszy odpowie za udział w bójce, co jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(w)

Fot. Archiwum

Komentarze

Normals
2020-11-25 13:43:12
Nie lepiej do gazu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ