Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Zarzuty za porwanie i zgwałcenie dziecka

Data publikacji: 2017-09-17 11:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:50
Zarzuty za porwanie i zgwałcenie dziecka
 

Zarzuty uprowadzenia i gwałtu ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 21-latek z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie tych przestępstw na 8-latce z Bierzwnika.

Grozi mu co najmniej pięć lat więzienia – poinformował w niedzielę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Roman Witkowski.

Prokurator dodał, że jeszcze w niedzielę podejrzany zostanie doprowadzony do sądu, który rozpatrzy wniosek aresztowy złożony przez prokuraturę.

- 21-letni Grzegorz Sz. w sobotę późnym wieczorem został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Przyznał się do postawionych mu zarzutów. Nie jest wykluczone, że może być odpowiedzialny za inne tego typu przestępstwa. Trwają ustalenia w tej sprawie – powiedział Witkowski.

Z uwagi na charakter sprawy śledztwo jest prowadzone przez policję pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Kryminalni poszukują jeszcze samochodu, którym poruszał się sprawca uprowadzając 8-latkę w Bierzwniku. To dostawczy opel movano.

Do uprowadzenia doszło w miniony czwartek. Dziewczynka wracając ze szkoły wsiadała do samochodu nieznanego mężczyzny. Ten wyjechał z nią z Bierzwnika i po drodze do Dobiegniewa w Lubuskiem, gdzie ją potem wysadził, miał dokonać gwałtu na dziewczynce.

Policja zatrzymała podejrzanego w sobotę nad ranem w miejscu jego zamieszkania. W akcji brali udział antyterroryści.(PAP)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA