Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zarzut i areszt dla oprawcy z maczetą (akt. 1)

Data publikacji: 20 lutego 2016 r. 18:11
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Zarzut i areszt dla oprawcy z maczetą
 

Trzydziestotrzyletni Michał W. usłyszał  w sobotę zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, z użyciem ostrego narzędzia (w tym przypadku była to siekiera lub maczeta), za co grozi kara pozbawienia wolności do lat dziesięciu.

Mężczyzna był jednym z pięciu zatrzymanych przez policję w sprawie wydarzeń, do których doszło w Szczecinie-Dąbiu przy ul. Goleniowskiej) przed salonem z automatami. Od ciosów zginął Krzysztof S. Czterej pozostali mężczyźnie zostali przesłuchani i zostali wypuszczeni.

Michał W. odmówił składania wyjaśnień, wiadomo, że podejrzany jest nie tylko o zadanie śmiertelnych ciosów Krzysztofowi S., ale i pobicie brata ofiary. Prokurator w sobotnie popołudnie złożył wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie.

Wieczorem zapadła decyzja o trzymiesięcznym areszcie.

(kol)

Fot. (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SZ-n
2016-02-21 18:49:48
Wyrok jaki padł to śmiech na sali 10 lat , żałosne . Powinno być oko za oko , ząb za ząb. Odkąd pamiętam to W Dąbiu nigdy nie było za ciekawie, a teraz to aż strach wychodzić z domu chyba że z granatem w kieszeni i pistoletem w torebce .
Dąbie
2016-02-21 12:10:35
Niestety w dabiu, zdrojach,podjuchach jest mnóstwo ludzi marginesu.Sa to ludzie którzy żyją na koszt państwa w lokalach socjalnych bo przecież takich w tych okolicach jest mnóstwo,nie płacąc za nic niszcząc wszystko dookoła i terroryzuje normalnych ludzi.Prawo ich chroni podobnie jak tych z siekierą.smutne
Marian
2016-02-21 06:18:38
jak widac przestepcy i mordercy sa dobrze chronieni przez szczecinska prokurature. ktos kto uderza maczeta odpowiada za ZABUJSTWO a osoby pomagajace w napadzie za wspoludzial!!!!!! To pokazuje jakie prawo i prokurature mamy. Oni moga sie przyczepic tylko do zwyklego szaraczka a najlepiej do osoby chorej psychicznie ktora ukradla batonik za 2 zl i zostala skazana na wiezienie!!!!!! Masakra czy ci ludzie o ile mozna tak nazwac tych zwyrodnialcow zostana dopiero odseparowani od spoleczenstwa jak jeszcze kogos zabija lub okalecza??????
hm..
2016-02-21 00:25:17
..spokojnie, panowie tylko mocno zdenerwowani pobili drugiego pana, co prawda robili to używając siekiery, no, ale nadal mamy pobicie. pobicie ze skutkiem śmiertelnym. trochę zapędzili się? w sądzie wyjaśnią, że byli mocno zdenerwowani.. no, przecież nie chcieli nikogo zabijać używając tej siekiery. to logiczne. Przy okazji - jeśli czytelniku chciałbyś, mocno zdenerwowany zrobić komuś "źle", to.. użyj do tego celu pojazdu mechanicznego. To otrzymasz może 5 lat, a jak byłeś trzeźwy i bez wypadków i kolizji .. to nawet przy tych 5 wyjdziesz już po 2,5 :). Nie bierz się za jakąś broń, broń boże. Jeśli z siekierą wystartujesz to pamiętaj - chciałeś pobić a nie zabić.
Szn
2016-02-20 19:14:07
"Od ciosów zginął Krzysztof S. Czterej pozostali mężczyźnie zostali przesłuchani i zostali wypuszczeni." Nie wiem czy dobrze przeczytałem, myślę że tych 4 jest co najmniej, bardzo niebezpiecznych dla społeczeństwa bo zrobili to w biały dzień gdzie ludzie na przystanku mogli dostać "niechcący" siekierą,co więcej byli w szpitalu i też tam chcieli dobić jego, ponoć bili tam jeszcze kogoś, tak piszą w prasie i internecie ,czy nikt nie myśli w prokuraturze,policji?? czy chcą żeby więcej było śmierci wokoło ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA