Piątek, 19 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Zapomniany chodnik przy ul. Radosnej

Data publikacji: 04 maja 2022 r. 11:46
Ostatnia aktualizacja: 05 maja 2022 r. 11:09
Zapomniany chodnik przy ul. Radosnej
Nowy chodnik w stronę hotelu Panorama kończy się na piachu.  

Dobiega końca przebudowa węzła w szczecińskich Podjuchach, która połączona była z remontem ulicy Radosnej w stronę hotelu Panorama. Zniknęły dziury w pofałdowanym asfalcie. Ale… brakuje jeszcze kilkudziesięciu metrów chodnika.

Chodnik przy ul. Radosnej w Szczecinie zaczyna się pięknym nowym deptakiem, który niedawno powstał, potem kilkadziesiąt metrów idziemy po piachu, w którym jest wystająca studzienka telekomunikacyjna, następnie przemierzamy krótki odcinek asfaltowy. Na koniec idziemy po płytkach chodnikowych, których prawie nie widać, gdyż są przykryte warstwą piachu i kamyczkami.Tak dziwnego chodnika nie ma chyba w całym mieście.

Kilka dni temu drogowcy położyli nową nawierzchnię asfaltową na ulicy Radosnej – nie było tego w zakresie inwestycji związanej z budową węzła, ale tragiczny stan ulicy już dawno do tego skłaniał. Zniknęły więc dziury w pofałdowanym asfalcie, o których wiele razy pisaliśmy. Od pełni szczęścia dzieli tyko zapomniany chodnik.

Teren należy do miasta, a brakuje na nim kilkudziesięciu metrów chodnika, pozostała część wymaga po prostu oczyszczenia z leżącego tam piachu i kamyczków, które utrudniają chodzenie. Wypada mieć nadzieję, że urzędnicy w końcu to dostrzegą i zadbają o położenie kawałka chodnika oraz usunięcie piachu.

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pozew zbiorowy?
2022-05-05 11:06:22
Ludzie ale to wszystko miało być totalnie inaczej. Rondo w Podjuchach pierwotnie miało przypominać Rondo Łupaszki. Górą miała lecieć przelotówka do autostrady! Za to że tak się nie stało i zrobiono na szybko zmianę planów powinien ktoś odpowiedzieć karnie i finansowo. Teraz całe pokolenie będzie się musiało bujać z takim "bylecorondem" bo ktoś w trakcie stwierdził że mu się to nie kalkuluje w papierach istna paranoja. Z chęcią podpisze się pod jakimś pozwem zbiorowym mieszkańców Szczecina.
węzeł
2022-05-05 07:17:04
Spierajcie się o co chcecie, nawet przez rok cały. W tym miejscu brakuje estakady i to jest cały problem. Rondo ze światłami niczego nie poprawi.
@@do zawadzki
2022-05-04 17:26:32
A jak wyobrażasz sobie zrobienie tego skrzyżowania bez zwężek? Jak chcesz autostradę po 2 pasy w każdą stronę przez Zdroje i Podjuchy to trzeba by wyburzyć wszystko wzdłuż Granitowej, Metalowej i Batalionów Chłopskich. Korki masz, bo wszystko co jedzie z Gryfina wali do Szczecina przez Granitową. Poczekaj aż GDDKiA zrobi wjazd od strony Przecławia to ruch się inaczej rozłoży.
@Do zawadzki
2022-05-04 15:59:31
Piotrek, to ty?
Do zawadzki.
2022-05-04 15:32:39
Ty - zawadzki. Każde twoje słowo to : bezsens goni bezsens. Widac że rzadko jeździsz tamtędy, więc nie wypowiadaj się. Ja jeżdżę tamtędy często i to RONDO ZNACZNIE UŁATWIA mi przejazd. Przedtem ciągle czekałem na światłach, teraz przejeżdżam bez problemu. Korki tworzą się tylko dlatego, bo zakorkowana jest droga do Zdroi.
zawadzki
2022-05-04 14:48:55
Bezsensowny węzeł Podjuchy. Kosztuje bardzo dużo a nie uzdrowi komunikacji. Przacież każdy kierunek od tego spartaczonego węzła jest zwężką. Nawet dwa mosty na Krygiera nie pomogą bo dalej znów jest po staremu. To samo w kierunku Zdroje, Gryfina i autostrady A6. Natomiast słuchając w Radiu Szczecin wypowiedzi pana Piotra Zielińskiego, rzecznika UM odnosiłem za każdym razem wrażenie, że mówi rzecznik prasowy wykonawcy robót drogowych tej inwestycji. Bezsens goni bezsens.
eskpert
2022-05-04 12:11:53
jak się nie myśli to tak później wychodzi, a można było od razu połączyć węzeł Granitowa z rondem przy hotelu Panorama.......ale po co?! bezmyślność urzędnicza

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA