Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Zanieczyszczali Ekopark Wschodni. Mandat za niszczenie chronionego środowiska

Data publikacji: 2021-06-20 22:44
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-21 08:00
Zanieczyszczali Ekopark Wschodni. Mandat za niszczenie chronionego środowiska
Ekopark Wschodni w Kołobrzegu Fot. Artur BAKAJ  

Ścieki z ośrodka wypoczynkowego Holtur trafiały wprost do kołobrzeskiego Ekoparku. Na winowajcę nałożona została już kara. Smród i nieczystości pozostały.

Ekopark Wschodni należy do jednych z najbardziej urokliwych miejsc Kołobrzegu. Ten użytek ekologiczny jest miejscem zamieszkiwania niezliczonej liczby ptaków. Rośnie tam również bardzo ciekawa bagienna roślinność. Niedaleko rozlewisk posadowiony jest ośrodek wypoczynkowy Holtur.

Kilka dni temu ujawniono, że ścieki z kompleksu trafiały wprost do Ekoparku. O odkryciu powiadomiono Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. O sprawie dowiedziały się także władze miasta. Do ośrodka wysłano urzędników i Straż Miejską.

Na miejscu stwierdzono, że faktycznie do systemu kanalizacji deszczowej, która odprowadza wody opadowe do rozlewiska, dostawały się ścieki komunalne. Powodem był awaria ośrodkowej pompowni ścieków. Strażnicy nałożyli na osobę odpowiedzialną za taki stan rzeczy mandat karny.

Usterkę usunięto, co nie oznacza, że cuchnące ścieki zostały z czystych wód usunięte. Przy rozlewisku wyczuwalny jest ich brzydki zapach. Miasto zwróciło się do dyrekcji ośrodka o ich pilne wypompowanie. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Takie zachowania
2021-06-21 13:10:45
ukrócić może wyłącznie stworzenie prawnej możliwości usuwania skutków dewastacji i obciążanie sprawcy kosztami.
guciu
2021-06-21 07:43:53
Jakie burżuje zDziadów zrobić Panów !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ