Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zamknęli kolejne nielegalne kasyna

Data publikacji: 10 lutego 2016 r. 10:24
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Zamknęli kolejne nielegalne kasyna
Fot. KPP w Stargardzie  

W połowie grudnia minionego roku funkcjonariusze Urzędu Celnego i policji skontrolowali w dwóch budynkach na os. Zachód w Stargardzie dwa nielegalne kasyna gry. Celnicy zajęli i wywieźli w sumie osiem automatów do gry. Wieczorem w miniony wtorek zaś skontrolowano kolejne dwa nielegalne kasyna, największe w mieście. Tym razem celnicy zajęli 23 automaty do gry i 2 ruletki. Wartość tego sprzętu oceniono na 300 tys. zł.   

Kontrolą nielegalnych kasyn gry mogą się zajmować wyłącznie funkcjonariusze Służby Celnej. Policjanci wspomagają ich działania. Za organizowanie gier hazardowych niezgodnie z przepisami grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, organizator takich gier poza kasynem a jest nim każdy, kto czerpie z tego korzyści (właściciel i dzierżawca automatu, wynajmujący pomieszczenie) podlega również karze pieniężnej w wysokości 12 tys. zł od każdego urządzenia.

Wkrótce odbędą się w Stargardzie kolejne kontrole nielegalnych kasyn. ©℗

(żak)

Fot. KPP w Stargardzie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mhmhh
2016-02-10 11:37:44
Nielegalne kasyno? Czyli u kogoś w domu lub piwnicy, z zakrytymi oknami i wchodzi się tylko na hasło, jak na filmach gangsterskich?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA