niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zamkną ulice na Dni Morza

Zamkną ulice na Dni Morza

Zamkną ulice na Dni Morza
Data publikacji: 2016-06-08 11:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 794 138167

W związku z Dniami Morza, które odbędą się w dniach 10-12 czerwca br., w okolicy Wałów Chrobrego nastąpi zmiana organizacji ruchu. Mieszkańcy zamkniętych dla ruchu ulic oraz firmy znajdujące się na tym terenie będą mogli uzyskać przepustkę, uprawniającą do dojazdu do posesji lub siedziby firmy.

- Zamknięcia ulic będą odbywały się etapami - informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik Dni Morza. - Pierwszych zmian możemy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek.

9 czerwca od godziny 00:01 zamknięte zostaną ulice: Zbożowa (na odcinku od ul. Spichrzowej), Jana z Kolna (na odcinku od ulicy Kapitańskiej do Trasy Zamkowej, ograniczony ruch na odcinku od Dubois do Kapitańskiej), zjazd z Trasy Zamkowej, Jana z Kolna (na odcinku od Mostu Długiego do ul. Kapitańskiej, z możliwością wjazdu w kierunku pl. Żołnierza Polskiego), Admiralska, Komandorska, Wawelska (od Jarowita), Storrady (od Kapitańskiej, dojazd tylko do posesji), Wały Chrobrego, Szczerbcowa (na odcinku od Wałów Chrobrego do Henryka Pobożnego), Zygmunta Starego (na odcinku od Wałów Chrobrego do Henryka Pobożnego), Małopolska (na odcinku od Jarowita), Jarowita (na odcinku od Zygmunta Starego do Szczerbcowej), Henryka Pobożnego (na odcinku od Zygmunta Starego do Szczerbcowej), Zygmunta Starego (na odcinku od Hołdu Pruskiego do Starzyńskiego będą miejsca postojowe dla TAXI). W ciągu ulicy Jarowita oraz Henryka Pobożnego na odcinku od Małopolskiej do Zygmunta Starego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Aby ułatwić kierowcom wjazd do centrum miasta, 9 i 10 czerwca (czwartek i piątek) w godzinach szczytu komunikacyjnego, czyli 6-9 umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej w kierunku od prawobrzeża do ul. Jana z Kolna.

W piątek 10 czerwca od godziny 5 zamknięta zostanie ulica Celna. Dla zamkniętego odcinka ul. Jana z Kolna wprowadzone zostaną objazdy ulicami: Dubois, Parkową, Malczewskiego, pl. Żołnierza, Matejki, Trasa Zamkowa. Stosowne oznakowanie zacznie się pojawiać przed zamknięciem poszczególnych fragmentów.

Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w poniedziałek 13 czerwca o godzinie 5.

Punkt wydawania przepustek na dojazd do posesji zlokalizowany jest na małym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich i czynny będzie w następujących dniach i godzinach: 8.06 (środa) - godz. 10-18, 9.06 (czwartek) - godz. 8-18 i 10.06 (piątek) - 8-17. Mieszkańcy i firmy, chcący odebrać wjazdówkę, proszeni są o przedstawienie dowolnego dokumentu potwierdzającego fakt zamieszkania lub funkcjonowania firmy na zamkniętym terenie. Mieszkańcy zamkniętych ulic otrzymają po 1 wjazdówce na każdy lokal mieszkalny. Firmy i instytucje z zamkniętych ulic otrzymają po 2 wjazdówki na firmę. (g) 

 

Komentarze

Mieszkaniec
Mieszkam przy Wałach Chrobrego i jak co roku problem z powrotem do domu i zaparkowaniem samochodu, niby dojazd tylko dla mieszkańców, niby są jakieś przepustki. Ale mnóstwo samochodów poparkowanych bez przepustek z rejestracjami ZST, ZGR, ZGY, ZPL. Jak one tu wjechały?
2016-06-11 15:45:46
czyt
Fajnie, że odbędzie się kolejna fajna impreza, ale... znowu się zaczyna. Dlaczego organizatorzy nie potrafią inaczej się zorganizować, tylko w pierwszym etapie (jak co roku) zamykają ul. Jana z Kolna!!! Już mi się rzygać chce, jak pomyślę, że zamiast 20 minut będę stał w giga korkach i do pracy dojadę w 45-60 minut. W tym mieście mieszkają też ludzie, którzy muszą jakoś dojechać do pracy i z niej wrócić. Po raz kolejny urzędasy udowodniły, że myślenie boli...
2016-06-08 20:41:23
Gość
A co się będzie działo po rozebraniu części zjazdów z Trasy Zamkowej.
2016-06-08 13:58:53
Korki
I znowu korki na Trasie, Gdańskiej i Matejki...
2016-06-08 13:42:08

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie