Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Zamiast przywieźć z Niemiec, ukradł Niemcowi

Data publikacji: 17 sierpnia 2015 r. 12:14
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Zamiast przywieźć z Niemiec, ukradł Niemcowi
 

Obywatel Niemiec wypoczywający w gminie Pełczyce na wynajętej posesji zgłosił kradzież wartego około 1000 zł roweru. Niespełna dwie godziny później choszczeńscy kryminalni zatrzymali sprawcę i odzyskali skradziony rower, który za 250 złotych kupiła 40-letnia mieszkanka gminy.


Jakiś czas temu kobieta poprosiła wyjeżdżającego za granicę znajomego o przywiezienie jej używanego roweru z Niemiec. Jednoślad miał być prezentem dla syna. W niedzielę znajomy przyjechał do niej i zaproponował kupno używanego roweru rzekomo przywiezionego z Niemiec z tzw. wystawki. Kobieta niedługo cieszyła się nowym nabytkiem. Rower zabezpieczyli policjanci.


- Jak się okazało 28-letni mieszkaniec gminy Pełczyce nie przywiózł roweru z Niemiec tylko ukradł go z terenu wynajmowanej przez obywatela Niemiec posesji. Mężczyzna zaraz po sprzedaży rozpoczął świętowanie sukcesu - informuje kom. Jakub Zaręba.

W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. W poniedziałek zostanie mu przedstawiony zarzut. Kradzież jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. (k)

 

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jeżeli...
2015-08-17 11:50:44
... Niemcy twierdzą, że Polacy to naród złodziei, to dlaczego my się właściwie obrażamy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA