sobota, 19 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zaleskiego odblokowana. Jest lepiej, co nie oznacza dobrze

Zaleskiego odblokowana. Jest lepiej, co nie oznacza dobrze

Zaleskiego odblokowana. Jest lepiej, co nie oznacza dobrze
Data publikacji: 2019-06-25 17:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 1528 399038

Horror komunikacyjny spowodowany zamknięciem ul. Zaleskiego trwał „jedynie" niepełne pięć dni. Niby nie dużo, ale było naprawdę ciężko i wielu kierowcom na pewno się w korkach dłużyło. Ale przetrwaliśmy. Od wtorku (25 czerwca) południa ul. Bohdana Zaleskiego znów jest przejezdna.

Przypomnijmy, że po to, by rozpruć w poprzek jezdnię w pobliżu przejścia dla pieszych (na wysokości „Rajskiego Ogrodu") wykonawca prac na węźle Łękno całkowicie zamknął przejazd ul. Zaleskiego na krótkim odcinku pomiędzy al. Wojska Polskiego, a krzyżówką z ulicami Zygmunta Moczyńskiego i Stanisława Wyspiańskiego.

Po co? By wykonać niestety niezbędne prace ziemne. Trzeba było przełożyć m.in. instalacje: gazową, wodociągową, energetyczną i teletechniczną.

– Jest to nieuniknione, nie da się tego inaczej zrobić - tłumaczył kilka dni temu konieczność zamknięcia ulicy Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina ds. inwestycji.

Jak się dowiedzieliśmy, ekipy budowlane pracowały w cyklu 24-godzinnym. Czas potrzebny do wykonania tych robót skrócony był więc rzeczywiście do minimum.

Pomimo to zamknięcie ul. Zaleskiego spowodowało jednak poważne utrudnienia z przejazdem. I to w obu kierunkach. Przede wszystkim z al. Wojska Polskiego, bo wielu kierowców jadąc od Głębokiego zwykle skręca w lewo, by się dostać na ul. ul. Stanisława Wyspiańskiego, Juliusza Słowackiego lub Papieża Pawła VI.

Ale kierunek odwrotny również jest bardzo popularny. Przyjeżdżający ul. Słowackiego z Niebuszewa lub od strony obwodnicy śródmiejskiej (dwupasmówka łączy się niedaleko z ul. Arkońską), ul. Zaleskiego docierają do al. Wojska Polskiego. Tu skręcają w lewo w kierunku centrum lub jadą prosto na Pogodno.

To dlatego zamknięcie wylotu ul. Zaleskiego w al. Wojska Polskiego spowodowało tyle zamieszania. Największe korki tworzyły się na pasie al. Wojska Polskiego prowadzącym do miasta (w szczycie zator sięgał ul. Marii Skłodowskiej-Curie). Ale na ul. Wyspiańskiego nie było dużo lepiej. Tutaj również trzeba było swoje odstać.

- O godz. 12 ulica Zaleskiego została udrożniona - powiadomiła nas dzisiaj Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM w Szczecinie.

To bardzo dobra wiadomość dla kierowców. Sytuacja wróciła więc do stanu sprzed 21 czerwca. Oczywiście nie jest idealnie, bo przecież prace prowadzone 200 metrów dalej na skrzyżowaniu ul. Romualda Traugutta i al. Wojska Polskiego wciąż trwają. W tym rejonie jednak jeszcze długo jeździć się będzie fatalnie. Niemniej najgorsze mamy już za sobą. ©℗

Leszek Wójcik

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Zaleskiego odblokowana. Jest lepiej, co nie oznacza dobrze Zaleskiego odblokowana. Jest lepiej, co nie oznacza dobrze

Komentarze

Jazon
Krzystek = bałagan.
2019-06-26 11:08:26
i o to chodzi
szybko, sprawnie i skutecznie. Szczecin nareszcie jest dobrze zarządzany
2019-06-26 08:08:16
szczecinianin
Pan prezydent Krzystek do dymisji i wszyscy planisci inwestycji drogowych w mieście. Kto przy zdrowych zmysłach rozgrzebal to miasto?????Trzeba było najpierw skończyć i udroznic skrzyżowanie ulic Arkonska Szafera Wojska Polskiego a następnie wziąść się za Lekno. Pana prezydenta nie interesują korki i paraliż miasta oraz kłopoty mieszkańców.Gratuluje jasności umysłu i wizjonerstwa Ż całego serca życzę panu prezydentowi żeby musiał pokonpokonac 7 km w godzinę przy 30 stopniowym upale.
2019-06-25 22:07:42
Co?
Newjgorsze na ten moment
2019-06-25 18:18:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Najstarszy szczeciński fast food

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie