środa, 25 listopada 2020r.

Zalando już wkrótce. Praca nie tylko dla Ukraińców

Data publikacji: 2017-06-29 08:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:39
Zalando już wkrótce. Praca nie tylko dla Ukraińców
 

Czy praca za płacę minimalną jest w czasie niemal braku bezrobocia jeszcze atrakcyjna na lokalnym rynku pracy? Niemiecki pracodawca, który w sierpniu br. uruchomić ma Centrum Dystrybucyjne Zalando, oferuje zwykłym pracownikom bez kwalifikacji 1,7 tys. złotych netto miesięcznie.

Czy to oferta głównie dla pracowników z Ukrainy? Wiele wskazuje na to, że jest to prawdopodobne, zważywszy, iż Zalando poszukuje specjalisty od rekrutacji ze znajomością języka rosyjskiego.

Trzeba jednak przyznać, że stosunkowo niskie wynagrodzenie zrekompensować ma dość wysoki socjal. Wiadomo nieoficjalnie, że niemiecki pracodawca zaoferuje pracownikom w Parku Regionalnym Gryfino w Gardnie bezpłatną opiekę medyczną, darmową naukę angielskiego, dowóz do pracy czy prawie darmowe obiady. To sporo więcej niż oferują niektórzy pracodawcy w branży handlu sieciowego, który od dawna uchodzi za „strefę wyzysku”.

– Naszą rolą nie jest ręczne sterowanie poziomem płac. To gra rynkowa. Jeśli pracodawca nie znajdzie pracowników, to będzie musiał pensje podnieść – powiedział Tomasz Miler, z-ca burmistrza Gryfina. – Gmina nie ma powodu do narzekania. Inwestor zasili budżet gminy podatkiem od nieruchomości – 3 mln złotych rocznie. Za to można zrealizować znaczące inwestycje.

Centrum Dystrybucyjne Zalando może docelowo zatrudnić nawet około 3 tys. osób.  ©℗

R.K. Ciepliński

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 29 czerwca 2017 r.

Komentarze

Lukas
2017-07-25 23:04:22
Wypad ukrainskie bydło do siebie mądrzyc, a nie zanizac ludziom zarobki, zmuszasz ich do wyjazdu. Czemu inne państwa was nie chca jak Czechy, Słowacja itp was nie chcą tylko durny pro -upaiński rząd was tu wpuszcza? Czas na zmiany i jakies demonstracje na ulicach, wtedy dopiero może zastopuje sie te tsunami!!!
ukrainka
2017-06-30 01:11:55
sam ty holota,bez mózgu.
123455
2017-06-29 21:46:05
@Nic dziwnego. te gorzkie żale wysyłaj na Wiejska, bo to oni przyjmuja od 2 lat tyle osob czytaj 1-2 miliony , pozatym gdyby nie ukraincy to rynek pracy mialby bardzo duzy problem,w UK bylo i jest to samo jak przyjechali Polacy i skonczylo sie brexitem i straca na tym jeszcze wiecej,a po co Polacy maja wracac? dzieki temu ze weszlismy do ue 2014 te 2 mln wyjechalom bezrobocie spadlo o 10% ,doszlo mega duzo kasy z unii plus nowe inwestycje, gdyby nie to nadal mialbys syf jak w latach 90
123
2017-06-29 21:43:01
@To było do przewidzenia :otwórz własna firme, plac 5 tys netto kazdemu ,na co czekasz >,jak zawsze zle, nie ma pracy zle,jest praca zle za malo zle, za duzo zle , ciagle zle zle zle , jak ci nie pasuje jedz do rosji albo bialorusi skoro tak w Polsce i Ue ZLE ZLE ZLE
Nic dziwnego.
2017-06-29 13:11:16
Ukraińcy zalali też już Goleniowski Park Przemysłowy. Nie mogą liczyć na dobre zarobki, bo ukraińcy stanowią już większość pracowników. Pracownik z dziesięcioletnim stażem w firmie przy pytaniu o możliwość podwyżki uzyskuje odpowiedź, że albo tyle co teraz albo wcale, a jak się nie podoba to żegnamy i bierzemy ukraińca. Mieli wracać do domu Polacy rozsiani po świecie a zalewa nas ukraińska hołota.
To było do przewidzenia
2017-06-29 09:03:11
Sprawdzić ile zarabiają pracownicy, na tych samych stanowiskach, w macierzystych oddziałach tej firmy, następnie napisać, czy Polska jest traktowana jako tania siła robocza, a zakład, zważywszy na uwarunkowania historyczne inwestora, może być nazwany obozem pracy, czy też nie. Pamiętajmy, że najniższa pensja z tzw. "socjalem" nie da w przyszłości podstawy do godnej emerytury. Bo nie oszukujmy się, każdy pracownik szukając pracy zakłada, że sam dotrze do zakładu pracy i sam sobie zrobi te dwie kromki chleba i herbatę do pracy, więc mówienie, że dowóz i posiłek za niską cenę to coś, co ma zrekompensować żałosne zarobki, które poniżają potencjalnych pracowników.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ