sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zakusy na zbawianie

Zakusy na zbawianie

Zakusy na zbawianie
Data publikacji: 2017-07-03 17:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:24
Wywietleń: 505 273614

- Przybywający nieustannie w olbrzymiej liczbie do Europy uchodźcy z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej są niczym innym jak regularną inwazją obcej nam i kulturowo nieprzyjaznej cywilizacji - twierdzi szczecińska radna Jacyna-Witt. Jej zdaniem prezydent Szczecina nie powinien próbować zbawiać świata, tylko zająć się problemami mieszkańców.

W ostatni piątek prezydenci 12 dużych miast, w tym m,.in. Szczecina podpisali deklarację dotycząca migrantów w rozwoju polskich metropolii.

- Polskie duże miasta od wielu lat są otwarte na procesy migracyjne i różnorodność mieszkańców. Przez wieki Polska była krajem wieloetnicznym i wielokulturowym, przyjmującym nowych przybyszów, gościnnym dla ludzi innych narodowości, ras czy religii - głosi deklaracja. Prezydenci powołali także zespół roboczy do spraw migracji i integracji.

W poniedziałek głos w sprawie deklaracji zabrała radna miejska niezrzeszona Małgorzata Jacyna-Witt.
- To bunt prezydentów przeciwko rządowi. Nie rozumieją swojego miejsca w szeregu. Niech się lepiej zajmą codziennymi problemami mieszkańców. Nie próbujcie zbawiać świata, bo nie od tego jesteście - oznajmiła radna. Jej zdaniem prezydent Szczecina jest kiepskim prawnikiem, skoro nie potrafi odróżnić kompetencji samorządu od kompetencji rządu RP.

Jacyna-Witt oraz grupa jej współpracowników skierowała do premier Beaty Szydło specjalne pismo dotyczące deklaracji prezydentów.

- Ten niezwykle niebezpieczny precedens samorządowego nieposłuszeństwa i samowoli w naszej opinii wymaga natychmiastowej i zdecydowanej reakcji naczelnych organów władzy. Samorządowcy nawiązują w ten sposób do niechlubnej tradycji polskiego warcholstwa. Przybywający nieustannie w olbrzymiej liczbie do Europy uchodźcy z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej są niczym innym jak regularną inwazją obcej nam i kulturowo nieprzyjaznej cywilizacji - głosi pismo.

(dar)

Na zdjęciu: - Zadaniem samorządowca jest empatia w stosunku do swoich mieszkańców - mówiła m.in. Małgorzata Jacyna-Witt

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

M.Dem.
Do "coco". Jest prawda, ze istnieje pasja zycia cudzym kosztem. Zasady moralne i prawne, przeciwne temu, sa afiszem postaw zyciowych, ktorych ominiecia na codzien sie szuka. W oslonie psychologii szeptanej, ktora jest w scislym zwiazku ze strategia ideologiczna. Niezmienna od lat dawnych. Choc kolejne etapy roznie sa nazywane. Ale islam, w wojujacej odmianie terroryzmem bedacej, pod nazwa polityki ludnosciowej po nowemu, moze nie byc wcale tylko wsadem poludniowej urody w "bezbarwna" polskosc. Polityka ludnosciowa i migracyjna jednoczesnie, w tym mieszaniu ludnosci, ukryje potworny cel jakim jest wygubienie ludzi niepasujacych do celu i metod walki o zwyciestwo strategicznej. Tworzac jedno społeczenstwo jednolite ideologicznie. Wedlug mnie zwyrodniale, zbrodnicze, o obnizonej umyslowosci. Wyznawcy islamu tez ludzmi sa roznymi. A ideologia ciagle ta sama. Totalitaryzm. Dlatego zrozumialy jest strach cywilizacji zachodnich przed kontynuacja polityki migracyjnej swiata, wyrazony np. dekretem imigracyjnym USA czy BREXITEM UK.
2017-07-05 07:24:06
k....k12
do ...tylko cytuje... w d. byłeś, g. widziałeś, nic nie wiesz, nie rozumiesz, a TROCKIŚCI W NATARCIU NIESTETY, NIESTETY STAŁO SIE i takie coś nie wie na którym świecie żyje,a głos zabiera, tragedia dla Polski, zdrada , prezydent miasta zaprasza ludzi, kyórzy wyznają totalitarną doktryne w której jest tylko jedna wolnośc, wolnośc wyznawania islamu i mówią o tym otwarcie, po wakacjach sie zacznie, jak wasze dzieci pójdą do szkoły zaczną zwozic do nas tych przybyszów
2017-07-04 14:55:23
coco
Tak oto pokazuje się miłość bliźniego. My tylko rękę wyciągamy po pomoc , ale gdy trzeba pomóc innym - to brzydki, brudny arab. Wstydźcie się KATOLICY!
2017-07-04 13:48:15
Wysłać Krzystka do Calais
razem z rodziną oczywiście, niech się Krzystkowie ubogacają kulturowo!
2017-07-04 10:48:10
Jan
Polaczki zachodniopomorskie - długi się spłaca! "Uformowane z wielkim trudem i w pełni wyekwipowane trzy wielkie Dywizje: 5 Wileńska Dywizja Piechoty, 6 Lwowska Dywizja Piechoty oraz 7 Dywizja Piechoty wraz z oddziałami pomocniczymi, na mocy obustronnego porozumienia zostały ewakuowane na Bliski Wschód, do Iranu. W sumie, od marca do sierpnia 1942 roku, granice ZSRR opuściło ok. 67 tys. żołnierzy polskich oraz niemal drugie tyle ludności cywilnej, głównie rodzin i krewnych." Islamski Iran przyjął 120 000 chrześcijan - polaków, z czego ponad połowa pod bronią!
2017-07-04 10:26:12
Kropka
Pani Małgorzato, pełne poparcie.
2017-07-04 10:20:34
pytanie do Krzystka
Skoro pan Krzystek tak koniecznie chce w Szczecinie zrobić drugie Calais to ja się pytam ilu islamistów przyjmie prezio Krzystek do swojej willi aby ubogacić kulturowo swoją żonę i swoje dzieci!?
2017-07-04 10:10:28
tylko cytuję...
"Ja Ojej-Ojej- ile krzyku o cos czego jeszcze NIE ma. A ja jestem ZA przyjeciem - (tylko podac ile) islamistow, bo NIE TAKI DIABEL STRASZNY JAK GO MALUJA!!! popatrzcie tylko jaka ta rasa jest ladna. Dziewczyny naturalne bez zadnej tapety sztucznej na twarzy jak u naszych, bez tradzikow, lichich tlustych wlosow, sa BARDZO rodzinne tj. NIE uznaja rozwodow i NIE prowokuja do rozwodow, faceci spokojni, delikatni, NO I OCZYWISCIE przystojniaczki jak sie ma. A dlaczego BY tak NIE POMIESZAC tej slowianskiej blond-sztywne wlosy, niebiesciutkie oczeta (naiwny wzrok, zazdrosne - same nie wiedza o co, a juz NIE daj Panie jakie odzywki jak sie cos do nich powie - to od razu "olowiany jezyk uruchomia od H - P - SKS - .... ze tylko wiac, bo i nozem poglaszcze.!! CZAS NAJWYZSZY zastosowac Miczurynowskie krzyzowki. Moze NOWO powstale pokolenia beda w DUZEJ mierze bardziej zdolne, spokojniejsze, rodzinne, kochajace i Naturalnie Piekne!!! A kto sie NIE zgadza to niech dluzej popatrzy na swoj "cyferblat" w lustro - to zobaczy co napisano powyzej tj PRAWDE ."
2017-07-04 10:06:36
do lewaków i innych pochylających się
- jest coś takiego od czasu gdy "homo zlazł z drzewa"...Nazywa się ADOPCJA...Zaadoptujcie choć jedną "niegoloną matkę z dzieckiem na ręku"...Adopcja trwa trochę, ale każdy trud jest dobry jeśli "uratuje niegoloną matkę" przed "atakiem chemicznym tyrana".... Przyjmijcie do wiadomości także iż Syryjczycy wracają do swych domów u "tyrana" gdy "umiarkowana opozycja" nie bombarduje....Allepo jest przykładem.
2017-07-04 09:58:24
.
Krzystek do Syrii !!!
2017-07-04 09:32:25
Wittek
Ale Pacyna ma klakierów. Sami Pisowcy
2017-07-04 08:27:23
AXA
Naczelny Pacan znowu palnął jak łysy o posadzkę. Jeszcze kolejną ścieżkę rowerową, tym razem na autostradzie A6 i koniecznie środkiem i pod prąd.
2017-07-04 08:19:18
M.Dem.
Nożyk pasją nie tylko islamu (który zresztą też jest w związku z "cywilizacja inaczej" czyli linią polityczną totalitaryzmu mas). Wczoraj, na Goleniowskiej po stronie "Biedronki" ale wyżej blisko przystanku, leżał kotek martwy. Nożyk był użyty do okaleczenia obu tylnych łap, tak że kot nie mógł się wyrwać od dalszych działań na nim. Stawy umożliwiające ruchy "stóp", były precyzyjnie na około 2 cm obkrojone z otaczającej je tkanki. Koło pyszczka było coś różowego, mogło być częścią wnętrzności przy deptaniu...To "cywilizacja inaczej" , potwornosc codzienności choć islamu jeszcze nie ma. Na takie zjawiska, linia polityczna reaguje raczej "ukryć problem" niż go obnażyc i wykorzenic. I to idzie "od góry". Nasza "głowa" państwa, w osobie prezydenta Dudy, na problem nurtujący nasz kraj, wskazuje ...wrak samolotu z katastrofy smoleńskiej. Jako temat w kontakcie z prezydentem USA podczas jego wizyty. Problem naszego "żyć albo nie żyć" czyli problem eksterminacji (wyniszczenia) masowej, jaki wynika z logistycznego rozwijania w dół idei władztwa mas ponad wszystko, uznając za mniej ważny? Chodzi o temat interwencji/rewizji/ubezwłasnowolnienia tego elementu strategii totalitaryzmu. "Cywilizowani inaczej" milosnicy siekiery, nozyka, kamienia, bata w walce o zadowolenie zyciowe, niezagrozeni?
2017-07-04 08:18:39
Jacyna ma rację. Krzystek oszalał.
.
2017-07-04 07:29:31
Jacyn - popieram.
..
2017-07-04 06:57:24
w-on
A może by tak zrobić zamianę i popierających prezydenta wysłać tam, skąd przybywają imigranci - w końcu tak bardzo ich popierają.
2017-07-04 06:56:09
M.Dem.
Wroga, obca wszelkiej ludzkiej cywilizacji, to jest istniejąca w Polsce -a w zachodniopomorskim w szczególności - "cywilizacja" dotąd nie uczlowieczonych ludzi. Euforię ich życia na codzień widzimy i słyszymy, chcemy czy nie chcemy. To -bardziej niż patologiczne - okrucieństwo wobec zwierząt i nie tylko, nie do wytepienia jak dotąd. Niech może będzie ujawnione, dlaczego ludzie będący ludźmi boją się wziąć zwierzaka do domu i zostawić go na czas wyjścia np.po zakupy? "Vigillance committe" czyli "komitety obywateli" psychologicznie bardziej niż prymitywnych i złych, nie są elementem tej "cywilizacji", której nie wiadomo jak się pozbyć? Z pokolenia na pokolenie kultywowanej, gdzie już od dzieciństwa bohaterstwem czyn niegodny wobec zwierzaka bezbronnego? Spójrzmy prawdzie w oczy. Osobiście się boję, że islam wzmocni te szwadrony bestialstwa psychicznego i fizycznego.
2017-07-04 06:00:47
ups..
i znowu polskie zad..pie się odzywa. wyjedź, pooglądaj świat! on naprawdę jest inny niż myślisz! ludzie żyją razem, nie mając na uwadze kto jest kim, gdzie i z kim śpi, do jakiego boga się modli a może nie. tylko w Polsce ludzie mają z tym problem, choć go.. nie mają. jak spiepr..ali za żelazną kurtyną i dostawali wszystko, jak uciekali przed hitlerowcami do Rumunii .. a teraz ich potomkowie mają problem, choć go nie mają. to taka "małość polaczka", takie nasze Janusze chrześcijaństwa nakręcane w pisuarach
2017-07-03 23:30:21
kibic
Do Redakcj: dziękuję za reakcję.nie bezpośrednią,ale dzięki Pani M J-W.dobre i to.stop islamskim uchodżcom w naszym mieście.ci wszyscy co tak ich bronią proponuje wycieczkę do Berlina.może zaczniecie myśleć rozsądnie.nie wyzywajcie od PiSiorów tych,którzy są przeciwni islamskiej fali.zgłoscie się do pomocu do obozów np.w Calais? są chętni?
2017-07-03 23:00:19
ba
Radna ma rację.Popieram,,
2017-07-03 22:44:33
pudelek
Szkoda, że jej pierwszy mąż milczy. Byłoby co poczytać!
2017-07-03 21:47:15
Bastek
Jacyna-Witt to to samo co PiS tak więc pani dziękujemy
2017-07-03 21:21:57
ipoco
i po co ci ludzie tutaj żeby chociaż chcieli pracować integrować leżenie zadymy nożyk to ich pasja
2017-07-03 21:14:00
Tata
Przepraszam Kurierze ale czy w jakimś fragmencie MJW nie miała racji ? Przecież Islam to wroga nam cywilizacja - albo mamy przejść na islam albo nas wybiją. Chyba ze coś pominąłem ? Jest jakaś opcja w której można pokojowo współżyć z muzułmanami ?
2017-07-03 20:48:15
r.
uważam, że idioci nie powinni zajmować ważnych stanowisk.
2017-07-03 20:28:03
tttt
Hehe co tam ze papiez Franciszek nakazał przyjmowanie uchodzcow, co tam 10 przykazan iles tam prawd wiary i co tam jeszcze maja ,oni maja swoje wersje swiata a jak ,co z tego ze Polska przyczynila sie do obecnego stanu z uwagi na udzial w wojnie w Iraku i Afganistanie ,a potem w niedziele do kosciolka, sie wyspowiadac, wrzucic 10zl i gitara, i tak co tydzien ,kreci sie biznes
2017-07-03 20:13:30
Mieszkanka
Zgadzam się z Jacyna.Krzystek się wypalił i zajmuje się tym co nie trzeba. Przegra następne wybory
2017-07-03 19:45:37
Robert
"Radna" Jacyna zapomniala swoj rodowod - skad przybyla do Szczecina i jak zostala przyjeta do tego miasta i co dostali od miasta jej przodkowie za darmo!!!!
2017-07-03 19:42:09
Mama
Malgorzata - a ja pamietam - ile razy ty wyplakiwalas na Uniwerku poprawki jak oblalas "egzamin" i to NIE jeden raz!! Za tega w nauce to ty NIE bylas!!! Czas doedukowac sie do Swiata Obecnego jak chcesz jeszcze siedziec na "stoleczkach " oplacanych z naszych podatkow.
2017-07-03 19:36:42
szczecinianka
Czy ta " zerowa" istota NIE ma nic innego do roboty. Ja proponuje jej wyleczyc najpierw sie z "monopauzy" a potem zajac sie wlasnym zyciem. MY NIE potrzebujemy stylu "zagryziakow" czy Kargula z Pawlakiem. KOBIETO zostaw sprawy NASZEGO MIASTA mlodemu POKOLENIU, ktore doroslo do rangi reprezentacji Miasta na arenie miedzynarodowej. A ile obcych jezykow (oprocz rosyjskiego) ta Jacyna zna? A ile ksiazek ona w zyciu przecytala, a czy ona byla choc w jednym z panstw Islamskich w swoim zyciu? a czy ona zna ta religie? NIEEEEEE!!!! Ona tylko pragnie "nahapac" sie mamony dla siebie uzywajac przy tym mieszkancow naszego Miasta. A-KISZ!!! WYKADZIC to.
2017-07-03 19:30:49
k....k12
Hej krzystek!!!!! Daj przykład i zaproś do swojej chałupy jakichś nauchodzców. Mieszkańcy Szczecina bedziecie mieli nowych sąsiadów. To wielka szansa na kulturowe ubogacenie, innowacyjne społeczeństwo, bioróżnorodnośc* sic! hi hi hi
2017-07-03 19:23:53
a
TRZEBA ICH PRZYJĄĆ ! NAKARMIĆ ODZIAĆ DAĆ ZASIŁEK I SCHRONIENIE I NAWRACAĆ. NIE JEST PRAWDĄ ŻE TO JEST OBCA CYWILIZACJA... TO MY JESTEŚMY OBCY BOGU!
2017-07-03 19:06:42
Masternavi
Krzystek jesteś Wielki. Chrześcijaństwo zobowiązuje, bo to nie tylko święcenie jajek i choinka na Święta.
2017-07-03 18:44:41
Blazen
Na taczce do Odry błazna wywieść trzeba bo nasz wykończy
2017-07-03 18:20:45
Blazen
Błazen Polaka nie przyjmie bo są inne komórki, obszedłem te komórki i do błazna poszedłem błazen mnie nie przyjął, a dla arabów ma czas, życzę mu żeby mu pofrunął z urzędu do nieba
2017-07-03 18:17:03
Zako
Pani Jacyna-Witt, jak cały PIS (mimo że formalnie niezrzeszona) chrześcijańska jest tylko dla chrześcijan. Taki chrześcijański zaścianek, nikogo obcego, innego, prześladowanego nie wpuści, ewentualnie może go jeszcze obić. W Szczecinie jest wiele do zrobienia i wiele zaniedbań, to prawda. I zarządzający wielu rzeczy nie poprawiają, a często pogarszają sytuację. Kwitną tylko super i hipermarkety. Jednak ze Szczecina ludzie wyprowadzają się głównie w okolice i wyjeżdżają 'za pracą' (atrakcyjniejszą, lepiej płatną). Według mnie gmina nie powinna ograniczać się tylko do miasta Szczecina, ale obejmować okoliczne miejscowości.
2017-07-03 18:00:52
Ostatnia kadencja
Głupi wuj!
2017-07-03 17:42:40
Ola
Radna ma w tej sprawie rację.
2017-07-03 17:24:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy