Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Zakupy z klimatem

Data publikacji: 04 grudnia 2015 r. 17:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Zakupy z klimatem
 

Coraz wyraźniej czuć w Szczecinie świąteczną atmosferę. W ten weekend odbędą się pierwsze jarmarki, kiermasze, spotkania i imprezy, gdzie można kupić urokliwe rękodzieło, zjeść i wypić coś pysznego, spotkać elfy i Mikołaja. To również okazja, by wyszukać niebanalne prezenty dla bliskich, a wydanym groszem przy okazji wesprzeć charytatywny cel.

4-6 grudnia pod arkadami Ratusza Staromiejskiego na Podzamczu odbędzie się Najmniejszy Jarmark w Szczecinie. Piątek i sobota - godz. 14-20, w niedzielę - godz. 12-20. Organizatorzy zapowiadają m.in. grzane piwo z Browaru Rodzinnego Wyszak, ofertę Urodzinkową i bożonarodzeniowe dekoracje z Zielonego Kombinatu. Będą też m. in. stoiska z grafiką, ręcznie zdobione deski, zabawki dla dzieci, elfy, mikołaje, konkursy.

5 grudnia w godz. 10-14 na ryneczku "Pogodno" odbędzie się "Christmas Bazaar". To organizowany po raz ósmy przez klub Rotary Szczecin International kiermasz charytatywny. Na stoisku znajdą się wyroby domowej kuchni: pierogi, paszteciki, naleśniki, gołąbki, barszczyk czerwony, grzaniec, ciasta i inne pyszności. Dochód zostanie przeznaczony na rzecz DPS "Dom Kombatanta" przy ul. Kruczej: na zakup sprzętu rehabilitacyjno-usprawniającego oraz na wyposażenie pomieszczenia relaksacyjnego dla seniorów.

5 i 6 grudnia w godz. 9-13 przy ul. Królowej Korony Polskiej 4 zaprasza Mikołajkowe Śniadanie przy Błoniach. Będzie dużo rękodzieła, zdrowych smakołyków, świąteczne łakocie, dobra kawa, sporo rarytasów do przekąszenia na miejscu i kupienia na wynos.

5 i 6 grudnia w Teatrze Lalek "Pleciuga" w godz. 10- 16 można odwiedzać kiermasz rękodzieła artystycznego. Foyer teatru zapełni się ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi, biżuterią, zabawkami - wszystkim tym, co miło będzie podarować bliskim w prezencie świątecznym. Na kiermaszu będą również domowe wypieki.

6 grudnia odbędzie się świąteczny jarmark rękodzieła na pl. im. Waleriana Pawłowskiego przy ul. Brodzińskiego, pod zadaszeniem sceny. Potrwa w godzinach 10-15. Organizatorem jest Rada Osiedla Pogodno. 

6 grudnia wieczorem odbędzie kolejna prezentacja iluminacji zabytkowych dźwigów na Łasztowni. Od godz. 17 do 22 co pół godziny będzie prezentowany 4 minutowy pokaz "światło i dźwięk".

(gan)

Fot. D.GORAJSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA