Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Zajazd Szmaragd znów ożyje. Umowa z dzierżawcą na 10 lat

Data publikacji: 07 lutego 2023 r. 08:47
Ostatnia aktualizacja: 12 lutego 2023 r. 07:17
Zajazd Szmaragd znów ożyje. Umowa z dzierżawcą na 10 lat
Zajazd Szmaragd w Puszczy Bukowej został wydzierżawiony na 10 lat Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego  

Popularny przed laty zajazd „Szmaragd" w szczecińskich Zdrojach zyskał nowy wygląd. Został wyremontowany, a nowy dzierżawca planuje, że znów zatętni tam życie. Umowę podpisano na 10 lat.

Województwo Zachodniopomorskie i Gmina Miasto Szczecin zawarły umowę dzierżawy zajazdu „Szmaragd". Znajdzie się tam nowoczesne centrum edukacyjne, baza noclegowa i siedziba Zespołu Parków Krajobrazowych WZ. Jeszcze w tym roku planowane jest tam również uruchomienie punktu gastronomicznego.

Dzierżawa zajazdu Szmaragd rozpoczęła się 1 lutego 2023 r. Umowę podpisano na 10 lat. To efekt współpracy samorządu województwa z miastem Szczecin oraz inicjatyw podejmowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego.

- Pomorze Zachodnie jest pełne przyrodniczych skarbów. Nasze Parki Krajobrazowe, jako instytucja, bardzo aktywnie działają na rzecz ochrony tych naturalnych zasobów. Prowadzą też bogatą działalność edukacyjną, turystyczną, rekreacyjną - podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz. - Jestem przekonany, że zajazd Szmaragd stanie się nowoczesnym centrum edukacji ekologicznej. Że odbywające się tam wydarzenia będą przyciągały mieszkańców całego regionu.

Obiekt zlokalizowany przy ul. Kopalnianej 2 był zamknięty od 2010 roku. Wymagał gruntownego remontu. Prace budowlane i modernizacyjne przeprowadził właściciel nieruchomości, czyli Szczecin. Ale wyposażeniem i pracami adaptacyjnymi zajmie się już dzierżawca, czyli samorząd województwa. Planowane jest stworzenie bazy noclegowej, a w pomieszczeniach piwnicznych powstaną nowocześnie wyposażane sale multimedialne. Będzie można tam organizować m.in. „zielone szkoły” i inne zajęcia dla dzieci i młodzieży.

„Szmaragd” będzie również siedzibą Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego.

- Po dziesięciu latach od powołania Zespołu Parków Krajobrazowych otwiera się nowy etap w życiu naszej jednostki. Wieloletnia dzierżawa tego obiektu stwarza nowe możliwości rozwoju - powiedział Ryszard Mićko, Dyrektor ZPK WZ, po podpisaniu umowy dzierżawy.

Zajazd „Szmaragd” za kilka miesięcy znów ma stać się atrakcją dla odwiedzających tę część Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”. W obiekcie planowane jest uruchomienie działalności gastronomicznej.

Tomasz TOKARZEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Obserwator
2023-02-12 05:37:27
Zakończenie remontu w maju 2020. Umowa dzierżawy w lutym 2023. Fajnie jest. Brawo.brawo.
Wacek Rondelek
2023-02-07 21:47:26
Było bardzo dobrze ale przyszedł niejaki Krystek i to też spartolił.
Wawrzyn
2023-02-07 17:40:13
Najważniejsze, że zajazd nie wpadł w łapy kowala tępego świra.
Bardzo dobrze!
2023-02-07 17:03:44
Kiedyś była tam tętniąca życiem restauracja i można było zjeść pyszny obiad po spacerku. Ludzie robili tam imprezy okolicznościowe, wesela,przyjemne z porzytecznym w pięknym miejscu
Super !!!
2023-02-07 16:59:56
To jest bardzo dobry pomysł tam z restauracją/barem!!! W weekendy jest tam mnóstwo ludzi każdy z chęcią by coś zjadł lub się napił a w tygodniu przyjeżdżają szkoły z całego województwa. Przydadzą się dla dzieci przekąski i toaleta...
Zielony
2023-02-07 14:33:29
Dopiero sie dowiedzialem, ze cos takiego jak ZPK istnieje i ma "doniosla" role... jak ja moglem wczesniej zyc bez tej swiadomosci?? A w sumie, to moglem zyc, bo to pewnie kolejny pasnik dla swoich. Ciekawe kto obejmie wyremontowana przez miasto gastronomie?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA