czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zainwestowali w kreatywność

Zainwestowali w kreatywność [GALERIA]

Zainwestowali w kreatywność
Data publikacji: 2015-12-09 17:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1812 47359

Zakończyły się wszystkie prace budowlane w Centrum Przemysłów Kreatywnych Akademii Sztuki. Od początku przyszłego roku będą mogli z niego korzystać pierwsi partnerzy.

Centrum, które uruchomi Akademia Sztuki w Szczecinie ma być miejscem przeznaczonym dla artystów, naukowców i przedsiębiorców. Zostaną tu stworzone warunki do prowadzenia działalności badawczej, wymiany wiedzy, technologi, tworzenia nowych produktów lub usług.

W budynku powstało 15 pracowni, które wkrótce zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy, oprogramowanie, filmowy, fotograficzny, dźwiękowy. Będą to: laboratorium realizacji (modelarnia/prototypownia), technik ceramicznych, pracowania fashion design, virtual design, form przestrzennych, serigrafii, druku prototypowego, grafiki bitowej i wektorowej, technologii nagrań dźwiękowych, architektury wnętrz, cyfrowego modelowania 2D i 3D, rejestracji obrazu filmowego, edycji obrazu i dźwięku, postprodukcji filmowej.

Do końca roku powinien powstać regulamin działania CPK. Przez ostatnie miesiące kompletowano zespół ekspertów, którzy obejmą opiekę nad laboratoriami. Rozmawiano też z reprezentantami przestrzeni co-workingowych. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości pracuje ze studentami nad stworzeniem miejsca o nazwie „Go Work", w którym będzie możliwość pracy nad pomysłami i koncepcjami. Podczas tworzenia CPK modernizowany był pięciokondygnacyjny budynek dawnego internatu przylegający do Pałacu pod Globusem. Inwestycja kosztowała 19 mln zł, dofinansowano ją ze środków RPO oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. ©℗

(szymw) 

fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Centrum Przemysłów Kreatywnych w Akademii Sztuki rozpocznie działalność w przyszłym roku. 

Zainwestowali w kreatywność Zainwestowali w kreatywność Zainwestowali w kreatywność Zainwestowali w kreatywność Zainwestowali w kreatywność Zainwestowali w kreatywność Zainwestowali w kreatywność Zainwestowali w kreatywność

Komentarze

.tof
ta pani to kasia hubińska, znana szczecinska projektantka ubioru
2015-12-10 11:22:27
Fot.
Kto zna rudą panią na 3 zdjęciu? ;)
2015-12-10 07:43:00

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie