sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zagryzione muflony. Zrobiły to wilki czy psy?

Zagryzione muflony. Zrobiły to wilki czy psy?

Zagryzione muflony.  Zrobiły to wilki czy psy?
Data publikacji: 2018-01-19 13:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 1537 310375

Siedem muflonów i dwie sarny zostało zagryzionych w zagrodzie hodowlanej prowadzonej przez Nadleśnictwo Kliniska. Na razie nie ma pewności co do sprawców tego zdarzenia. Podejrzenie pada na bezpańskie psy biegające po lasach.

Przy nadleśnictwie w Kliniskach (gmina Goleniów) działa Ośrodek Edukacji Leśnej zajmujący się propagowaniem wiedzy o lasach, zwierzynie i gospodarce leśnej. Spory obszar lasu ograniczonego drogami z Klinisk do Strumian i Stawna jest ogrodzony, żyją tam stada koników polskich i muflonów – dzikich owiec pochodzących z Korsyki i Sardynii, które żyją obecnie w wielu miejscach w Europie, w tym w Polsce.

Pracownicy nadleśnictwa znaleźli siedem muflonów martwych, bez wątpienia zagryzionych przez jakieś drapieżniki. Martwe i częściowo zjedzone były też dwie sarny.

Tego samego dnia schwytano dwa psy biegające po ogrodzonym terenie zagrody. Schwytane zwierzaki trudno jednak podejrzewać o zgładzenie muflonów i saren. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 19 stycznia 2018 r.

Tekst i fot. (cm)

Na zdjęciu: Dwa schwytane psy, spokojne i przyjazne. Raczej nie zagryzły muflonów i saren...

Komentarze

Kociara
Do Psiasza: Dobre,uśmiałam się po pachy XD !!!!!
2018-01-21 17:52:33
Miłośnik przyrody, nie tylko samych wilków
Każdy interesujący się przyrodą w naszym regionie zrozumie, że wokół naszego miasta znajduje się o wiele więcęj wilków niż mówią statystyki. Ostatnio o zmierzchu w okolicy wyspy Święta widziałem watahę składająca się z 16 sztuk, a podobno Wydział Ochrony Środowiska w swojej ewidencji tylko jednego wilka. Czekam tylko na zaginięcia psów z gospodarstw, zagryzione zwierzęta domowe. Mam nadzieję, że nie przeczytam w gazecie o zaginięciu dziecka bawiącego się na niezamkniętym podwórzu. Populacja wilka w naszym regionie jest niestety niedoszacowana.
2018-01-19 22:22:12
apetizer senior
Wilki widziałem w lasach koło Trzebieży.
2018-01-19 17:43:17
Coście uczynili z tą krainą
Aha, czyli myśliwi, którzy w myśl przepisów mieli odstrzeliwać bezpańskue psy atakujące dziką zwierzynę nie robią tego. Za to bardzo sobie upodobali strzelanie do psów, z którymi ludzie spacerują po lesie. Czasem nawet do takich na smyczy. Ot, typowa Polska patologia...
2018-01-19 16:58:39
@psiasz
Masz rację , to musi być mutacja owczarka kaukaskiego .
2018-01-19 16:10:29
Psiasz
Sondzondz po zdjenciu zrobił to ten mały kudłaty. Ma taki wredny pysk.
2018-01-19 14:34:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”