piątek, 19 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zaginął dom - zgubił się człowiek

Zaginął dom - zgubił się człowiek

Zaginął dom - zgubił się człowiek
Data publikacji: 2018-03-19 17:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:36
Wywietleń: 2449 318584

Nowy rok i nowe życie - tak o dalszych losach Zgredka zadecydował jego człowiek. I tuż po sylwestrze na bezdomność skazał tego małego i drżącego ze strachu 13-latka. Teraz włochaty staruszek jest rezydentem boksu nr 12. Zagubionym w schroniskowych realiach bodaj jak żaden inny.

Zgredek wygląda pociesznie z czubem siwych włosów na głowie i oczami wielkimi jak spodki. Ale jego drobniutkie ciałko zastyga w przerażeniu. Bo nie wie, czy tym razem zabierają go na krótki spacer, czy… Jakby już nie wierzył, że może być lepiej.

- Jest wycofany, wyciszony. Wolniej łapie kontakt z otoczeniem. Co zrozumiałe, nie jest już tak aktywny jak inne schroniskowe psiaki. Dlatego idealnie sprawdziłby się w roli kanapowca, przyjaciela starszej osoby. Tym bardziej, że z niego niespotykanie spokojny chłopak - o Zgredku opowiadają jego obecni, schroniskowi opiekunowie. - U nas wydaje się zagubiony. Ale jesteśmy pewni, że zyskując własny kąt w prawdziwym domu i życzliwość już swojego człowieka, to z pewnością odzyska radość życia.

Zgredek lubi spokojne, nieforsowne spacery. Uwielbia być czesany, szczególnie po grzbiecie. Do otoczenia, w tym innych psów, podchodzi z dystansem seniora.

Kto chciałby Zgredka (15/18) lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia, psinę przyjąć do rodziny - otworzyć przed nią dom i serce - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czekają również zachwycające kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Zgredek został znaleziony na Niebuszewie. Skąd przez pogotowie interwencyjne został przewieziony do szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Tam spędził już trzy miesiące, ale wciąż zastyga w przerażeniu. Bo nie wie, czy tym razem zabierają go na krótki spacer, czy… Jakby już nie wierzył, że może być lepiej.

Fot. Wolontariusze schroniska

Zaginął dom - zgubił się człowiek

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy