Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zadbajmy o planetę

Data publikacji: 06 kwietnia 2019 r. 19:47
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Zadbajmy o planetę
 

W niedzielę (7 kwietnia) w Szczecinie rozpocznie się "Tydzień Ziemi" przygotowany przez Wydział Nauk o Ziemi i Samorząd Studencki Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydarzenie potrwa do 12 kwietnia.

Organizatorzy po raz jedenasty chcą pokazać, jak szanować środowisko i wykorzystywać odnawialne źródła energii, redukując jednocześnie do niezbędnego minimum problem emisji smogu i innych zanieczyszczeń.

I tak na niedzielę zaplanowano akcję "Kwiat za Grat". Inicjatywa ma zachęcić mieszkańców Szczecina do pozbycia się drobnych, jak i dużych elektrośmieci. Wymiana gratów na sadzonki kwiatów odbędzie się w godzinach 9:00 – 14:00, na parkingu przy Pomniku Czynu Polaków. Organizatorzy przygotowali dodatkową niespodziankę dla najmłodszych uczestników akcji.

9 kwietnia to „Dzień Geografa”. Pracownicy Wydziału Nauk o Ziemi poprowadzą z uczniami zajęcia w salach wykładowych i laboratoriach, a także w Muzeum Geologicznym US. Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem tydzienziemi.wnoz@gmail.com lub pod numerem telefonu 666 256 095.

10 i 12 kwietnia będą odbywały się „Wieczory z Podróżnikami” – spotkania z wędrowcami, którzy z wielką pasją są gotowi dzielić się swoimi przygodami. W tym roku będzie można posłuchać m. in. o podróży Tomka Bukowskiego „Jachtem na Antarktydę”, z Markiem Miłoszewskim odwiedzić „Wiosenną Portugalię", a z Wiktorią Kowalczyk i Wojtkiem Weinarem przejechać „autostopem przez Azję”. „Wieczory z podróżnikami” rozpoczynają się o godz. 17:00 na Wydziale Nauk o Ziemi US przy ul. Mickiewicza 16A.

A 11 kwietnia, w tym samym miejscu, rozpocznie się wykład otwarty pod hasłem „Wędrówki po śladach izotopowych gazów cieplarnianych i topnienie lotnych związków organicznych”. Wygłoszą go Jarosław Grodowski i Jan Woźniak z Intertech Poland.

„Tydzień Ziemi”, które zostały zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, obchodzonego 22 kwietnia w 192 państwach.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Akcja "Kwiat za Grat" organizowana jest już od kilku lat.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA