Wtorek 28 września 2021r. 
REKLAMA

Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych obchodziło jubileusz. Mają wirusa, ale... pomagania [GALERIA]

Data publikacji: 2021-09-13 12:51
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-13 12:58
Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych obchodziło jubileusz. Mają wirusa, ale... pomagania
Fot. Katarzyna Lipska-Sokołowska  

Dają opiekę medyczną i wytchnienie, zapewniają specjalistyczny sprzęt, ale co najważniejsze - pomagają udźwignąć ciężar ciężkiej choroby rodzinom, które nie poradziłyby sobie z nieuleczalnym schorzeniem bliskich. Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, bo to ono zapewnia wszystko, czego potrzebują terminalnie chorzy, ma już 15 lat. Głównie dzięki hojnym darczyńcom, których z okazji swego jubileuszu postanowiło wyróżnić statuetkami "Wirus pomagania".  W miniony weekend odbył się również - mający 15-letnią tradycję - Piknik Rodzin Hospicyjnych.

Pandemia uniemożliwiła wiele zbiórek charytatywnych, które hospicjum z powodzeniem - dla dobra swoich podopiecznych - organizuje od wielu lat, jednak wrażliwych i otwartych na potrzeby chorych dzieci, wciąż jest mnóstwo. To właśnie ich pieniądze przekładają się na hospicyjne zakupy sprzętu medycznego potrzebnego do wspomagania leczenia hospicyjnych podopiecznych.

- To nie są nagrody za działalność, która miała miejsce tylko ostatnio, bo tak naprawdę podsumowujemy nasze piętnaście lat. Te instytucje, te firmy są z nami, nie od roku, nie od dwóch, ale naprawdę bardzo długo - mówiła na sobotniej uroczystej jubileuszowej gali w klubie Remedium Kinga Krzywicka, prezes Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. - Możemy na nie liczyć w każdym momencie i to raduje nasze serca, szczególnie teraz, w dobie pandemii.

Gala hospicyjna w Szczecinie

Podziękowania i statuetki powędrowały do Rotary Club Szczecin, stowarzyszenia "Siatkarze dla hospicjum", twórców akcji "Kaszanka",  ING Banku Śląskiego S.A., Pomerania Brokers sp. z o.o.,  Alumet sp. z o.o., klubu Pogoń Szczecin, Związku Harcerstwa Polskiego, Hospes, Fundacji "Biznes-Innowacje-Networking", Zakładów Tłuszczowych Werbliński. Uhonorowano także Tieto Poland sp. z o.o. oraz Novoterm sp. z o.o. 

Niedziela zaś należała do hospicyjnych rodzin, które - wzorem lat ubiegłych, wszak "Piknik Rodzin Hospicyjnych" także ma już 15-letnią tradycję - mogły się zintegrować, odpocząć i się pobawić na świeżym powietrzu w gościnnych progach Gospodarstwa Agroturystycznego w Smętowicach.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ