Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Zachodniopomorska Stójka dla Hani w Stargardzie. Zebrali prawie 109 tys. zł!

Data publikacji: 20 lutego 2024 r. 22:45
Ostatnia aktualizacja: 20 lutego 2024 r. 22:45
Zachodniopomorska Stójka dla Hani w Stargardzie. Zebrali prawie 109 tys. zł!
Podczas imprezy odbywały się pokazy sprzętu strażackiego i wojskowego oraz prezentacje aut osobowych i ciężarowych, oraz maszyn rolniczych.  

Zawrotną kwotę sięgającą prawie 109 tysięcy złotych udało się zebrać podczas sobotniej Zachodniopomorskiej Stójki dla Hani Dyby ze Stargardu.

Wysokość kwoty, która zostanie w tym tygodniu przekazana na leczenie 14-miesięcznej stargardzianki, zaskoczyła nawet organizatorów sobotniego festynu.   

- To największa kwota, jaką udało się uzyskać podczas dotychczasowych happeningów organizowanych w całym regionie - komentuje Michał Łozowski, założyciel grupy Stoją Stargard, która była pomysłodawcą Zachodniopomorskiej Stójki dla Hani. - Zorganizowanie takiego wydarzenia wymagało olbrzymiej pracy wielu osób, ale efekt był tego wart. Chcemy podziękować wszystkim za poświęcony czas. Lista osób, które przyczyniły się do tego sukcesu, jest bardzo długa. Wszystkim dziękujemy!

Na parkingu dawnego Tesco przy ul. Szczecińskiej w Stargardzie 17 lutego odbyła się akcja charytatywna na rzecz 14-miesięcznej Hani ze Stargardu, której nowotwór zaatakował oba oczka. Na leczenie potrzeba 1,7 mln zł. Sobotnie wydarzenie miało duży rozmach. Na wydzielony dla organizatorów teren zjechały ciężarówki, samochody osobowe, maszyny rolnicze, w tym ogromna oczyszczarka do buraków spod Stargardu, nowe auto komunalne Bio Star do zbierania bioodpadów. Przybyli także strażacy-ochotnicy z całej okolicy, którzy prezentowali swój sprzęt i organizowali przejażdżki strażackimi wozami. Stanęło tam też kilkanaście stoisk z wypiekami, słodkościami i kiełbaskami z grilla. W wydarzeniu wzięli udział Klasyczny Stargard oraz Szczecińskie Am’cary, grupy skupiające pasjonatów klasycznych samochodów. Za datki do puszek można było skorzystać z przejażdżek nimi, a także ciężarówkami i maluchem 126 p. Podczas licytacji stargardzianie wygrywali vouchery na umycie samochodu, usługi warsztatowe, wulkanizacyjne, transportowe i kosmetyczne. Na koniec licytowano nawet worki z ziemniakami czy 15-litrowy pojemnik z keczupem, który zostały na stoisku. Impreza trwała kilka godzin.   

Wpłaty na leczenie Hani w USA można nadal przekazywać za pośrednictwem strony siepomaga.pl pod linkiem www.siepomaga.pl/hannadyba.©℗

Tekst i fot. (w)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA