Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zabytkowy budynek zmienił właściciela

Data publikacji: 02 grudnia 2016 r. 07:04
Ostatnia aktualizacja: 27 lutego 2020 r. 18:14
Zabytkowy budynek zmienił właściciela
 

Zabytkowy budynek dawnej fabryki Berharda Stoewera przy ul. Krasińskiego 10/11 w Szczecinie zmienił właściciela. Nieruchomość od spółki TL Holding Investment odkupiła szczecińska spółka deweloperska Modehpolmo II.

Do niedawna jeszcze na ścianie szczytowej zabytkowego budynku można było przeczytać, że nieruchomość jest na sprzedaż. Teraz zastąpił ją nowy baner reklamowy z wizualizacją, jak po odrestaurowaniu gmach będzie prezentował się po planowanej inwestycji przez nowego nabywcę.

Ma tam powstać współczesna Fabryka II nawiązująca zarówno nazwą, jak i przeznaczeniem do odrestaurowanego wcześniej budynku administracyjnego po byłej FMS „Polmo” (a przed wojną także części, tyle że tej młodszej, zabudowań także byłej fabryki Stoewerów) przy al. Wojska Polskiego, gdzie inwestorem była spółka Modehpolmo.

– Transakcję sfinalizowaliśmy jeszcze w październiku – wyjaśnia Jakub Łukomski, prezes spółki Modehpolmo II. – Mamy już gotową koncepcję rewitalizacji i adaptacji tej nieruchomości. Przygotowali ją nam architekci szczecińskiego Studia A4, z którymi pracujemy od lat przy naszych inwestycjach. Z robotami zamierzamy ruszyć wiosną przyszłego roku i zakończyć je w 2018 roku.

Tak jak w przypadku odrestaurowanego budynku przy al. Wojska Polskiego renowację i przebudowę zabytkowej nieruchomości przy ul. Krasińskiego 10/11 inwestor planuje sfinansować w części z pożyczek preferencyjnych udzielanych z unijnej inicjatywy Jessica.

Nowy właściciel resztek pofabrycznego kompleksu Stoewerów, które dotrwały do naszych czasów, zamierza również wystąpić do miasta z propozycją zagospodarowania na nowo także pozostałych w tym rejonie parcel, które należą do miasta, a są nieużytkami wykorzystywanymi jedynie na okoliczne parkowisko i garażowisko.

– Chcemy wystąpić do miasta o dzierżawę tych gruntów, by można było je sensownie uporządkować – dodaje Jakub Łukomski.

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bieta
2016-12-02 10:54:59
Dobra wiadomość!
Nm
2016-12-02 10:27:21
A po drugiej stronie budynki do rozbiórki.Czy w póżniejszym czasie teren nabędzie któryś z Deweloperów czy teren będzie zagospodarowany pod przyszła linie tramwajawą,która ma isć do góry?
"_
2016-12-02 10:10:33
swietna wiadomosc :) jeszcze obok przyda sie kamienica i bedzie ładnie ;-)
i dobrze
2016-12-02 09:31:52
A co miasto ma z nimi zrobić, kolejne urzędy czy kasy biletowe tam zorganizować? Miasto nie jest od budowania sklepów i knajp.
DOmy
2016-12-02 07:31:38
Tak to jest, miasto nie umie zagospodarować nieruchomości, a prywaciarze aż się łaszą.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA