Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Zabójstwo 6-latki. 3-miesięczny areszt dla brata

Data publikacji: 2016-11-23 11:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:21
Zabójstwo 6-latki. 3-miesięczny areszt dla brata
 

Sąd Rejonowy w Choszcznie orzekł w środę (23 listopada) o zastosowaniu wobec Adriana R. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy od dnia jego zatrzymania – informuje Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Przypomnijmy, że 20-letni Adrian R. został zatrzymany w związku z zabójstwem swojej 6-letniej siostry Darii. Do tragedii doszło w niedzielę (20 listopada) w podchoszczeńskim Korytowie. Adrian R. pchnął kilkakrotnie nożem swoją siostrę, po czym spokojnie pojechał do pracy. Dziecko zmarło w drodze do szpitala.

Ustalono, że Adrian R. nie był pod wpływem alkoholu, wciąż jeszcze jednak nie wiadomo, czy nie zażywał innych substancji. Nieoficjalnie mówi się, że chłopak miał słyszeć jakieś głosy.

– W ocenie sądu zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzuconej mu zbrodni zabójstwa. Podejrzanemu zarzucono popełnianie zbrodni, zagrożonej karą od 8 lat pozbawienia wolności do kary dożywotniego pozbawienia wolności. W tej więc sytuacji podstawowym argumentem przemawiającym za zastosowaniem tymczasowego aresztowania jest realnie grożąca podejrzanemu surowa bezwzględna kara pozbawienia wolności – informuje Michał Tomala. – Powyższa okoliczność mogłaby rodzić obawę, iż podejrzany przebywając na wolności mógłby ukryć się, uciec zagranicę lub wpływać na zeznania świadków, aby uniknąć poniesienia grożącej mu surowej kary pozbawienia wolności. W związku z tym, aby uniemożliwić taką postawę ze strony podejrzanego koniecznym było zastosowanie wobec niego izolacyjnego środka zapobiegawczego. Orzeczenie nie jest prawomocne i przysługuje na nie zażalenie do Sądu Okręgowego. Postanowienie jest natomiast natychmiast wykonalne i podejrzany został już umieszczony w areszcie tymczasowym.

(reg)
Fot. Elżbieta Lipińska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Były wypadki
2016-11-23 15:17:07
Były wypadki, ze pies zagryzł w domu niemowlę. Rodzaj zazdrości. Być może podobnie i tu, ten przygłup poczuł się odrzucony.
ś za ś
2016-11-23 13:42:28
To w ogóle ktoś analizował możliwości jego ucieczki, zamiast obligatoryjnie dać areszt? Chore to.
Zabójstwo 6-latki. 3-miesięczny areszt dla brata
2016-11-23 12:08:00
nie mogę się otrząsnąć !!! straszne, biedna dziewczynka, a jemu grozi "tylko" vdożywocie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA