Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Zabił współlokatora

Data publikacji: 31 stycznia 2019 r. 14:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Zabił współlokatora
 

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o dokonanie zabójstwa współlokatora. 

Do zdarzenia doszło 2 marca 2018 r. w jednym z mieszkań w Świnoujściu. Śledztwo w tej sprawie wszczęła i nadzorowała miejscowa Prokuratura Rejonowa. Z dokonanych ustaleń wynika, że w dniu 3 marca 2018 r. w jednym z mieszkań na terenie Świnoujścia ujawnione zostało ciało mężczyzny z widocznymi obrażeniami głowy. 

– Na miejscu prokurator przy udziale funkcjonariuszy policji przeprowadził oględziny, podczas których między innymi zabezpieczono narzędzie zbrodni – informuje Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Jak ponadto ustalono, krytycznego dnia podejrzany zamieszkujący wspólnie z pokrzywdzonym, zaatakował go, uderzając dwukrotnie obuchem siekiery w głowę, czym spowodował u pokrzywdzonego ciężkie obrażenia ciała skutkujące jego śmiercią.   

W oparciu o zgromadzone dowody prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut zabójstwa, a następnie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu. 

65-latek przyznał się do stawianego mu zarzutu. Nie był w przeszłości karany sądownie.  

Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.  

(reg)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA