sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zabierajcie natychmiast swoje samoloty!

Zabierajcie natychmiast swoje samoloty!

Zabierajcie natychmiast swoje samoloty!
Data publikacji: 2017-12-12 10:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:58
Wywietleń: 3401 304821

Należące do kołobrzeskiego muzeum samoloty, które od kilku lat magazynowane są w hangarze lotniczym w Rogowie, muszą stamtąd zniknąć. Burmistrz Trzebiatowa wystosował do władz powiatu kołobrzeskiego pismo, w którym żąda opróżnienia hali w ciągu 7 dni!

Zabytki znajdujące się w hangarze to odnowione niemałym nakładem środków statki powietrzne, takie między innymi, jak: SU-22, Iryda, Iskra, a także LIM-2. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu działa pod skrzydłami powiatu. Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski nie ukrywa, że zupełnie nie rozumie decyzji burmistrza Trzebiatowa, w którego gestii leży dalsza współpraca w zakresie udostępniania hangaru w Rogowie. Dziwi się, tym bardziej że były nawet poważne plany na wspólny projekt dotyczący utworzenia na bazie hangaru skansenu lotniczego.

– Wszystko szło zgodnie z planem do momentu odwołania ze stanowiska pana burmistrza Matusewicza. Po powołaniu nowego burmistrza Józefa Domańskiego otrzymaliśmy od niego deklarację dalszej współpracy. Dziś wygląda na to, że burmistrz się z niej wycofał – mówi starosta T. Tamborski. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 12 grudnia 2017 r.

Przemysław Weprzędz

Na zdjęciu: Hangar w Rogowie cieszył się zainteresowaniem turystów wypoczywających na naszym Wybrzeżu. Podziwiali m.in. szkoleniowe Iskry, Irydę i potężnego SU-22.

Fot. Mirosław Kwiatkowski/archiwum

Komentarze

@@firth
Masz rację w tym powiecie rządzi układ i ON JEST NAJLEPSZY I "NAJSZLACHETNIEJSZY " , a jego dzieła WIEKOPOMNE !!!! / fanaberie rozdmuchane i absurdalne : np. bruk "upiększający " , galeria dóbr wszelakich z parkingami na trawnikach , kładka jak molo w Międzyzdrojach itp. pomysły /Co dalej -kosmodrom ?
2017-12-13 17:20:19
olo
Platfusa wybrali a pewnie królik znajomego chce wynająć za free i tak to mafia po dział
2017-12-12 23:29:23
henrk
Widocznie ktoś chce zapłacić za wynajęcie hangaru, albo ma iść do zburzenia. Samoloty mogą sobie zabrać do Kołobrzegu albo przekazać Muzeum Lotnictwa w Krakowie.
2017-12-12 18:54:17
papam
kto burkowi dal w lape ??
2017-12-12 17:59:17
@firth
Polacy? Gniazdo okołoplatformerskich szerszeni, Powiat Gryficki nigdy nie da odnieść sukcesu niczemu, czego nie mogą przypisać sobie. Są gorsi, niż pies ogrodnika. Gryfice, Rewal, Trzebiatów i wiele innych - zniszczą Cię, jak choćby troszkę psujesz szyki tej sitwie.. Nie zganiaj winy na Polaków.
2017-12-12 14:33:51
firth
Czy Polacy muszą wszystko zepsuć? Taki skansen z wieloma innymi eksponatami to magnez dla Rogowa. Co można mieć jeszcze oprócz morza?
2017-12-12 12:33:54
@Działanie na szkodę regionu!
Zabawne jest stwierdzenie "po powołaniu nowego burmistrza". On został wybrany przez mieszkańców. Elektorat postawił na człowieka Platformy Obywatelskiej i takie są skutki. Szkoda, że w artykule nie ma nic o politycznej przynależności burmistrza. Została przemilczana. Gdyby był z PiSu, to już z tytułu byśmy wiedzieli.
2017-12-12 12:28:00
Ujawnic przyczyny i powody...
A dlaczego burmistrz wpierw obiecal wspolprace... a pozniej sie z niej wycofuje...? Jak Logicznie nie wyjasni i nie umotywuje... to nic prostrzego jak wycofac i burmistrza !!
2017-12-12 11:47:44
Działanie na szkodę regionu!
Nie zapominajmy z jakiej partii jest burmistrz, więc wszystko jasne ;/
2017-12-12 10:39:49