Czwartek, 23 marca 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Zabawa i wielki powrót nietoperzy

Data publikacji: 08 września 2020 r. 13:54
Ostatnia aktualizacja: 08 września 2020 r. 18:37
Zabawa i wielki powrót nietoperzy
 

Będzie zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej oraz groty, gry terenowe, wycieczki połączone z nocnymi obserwacjami nietoperzy, a pośród morza innych atrakcji nawet... poszukiwanie Drakuli. To wszystko i o niebo więcej - już w ten weekend i w Szczecińskim Centrum Edukacji Ekologicznej "Szmaragdowe Zdroje". Z nietoperzami jako tematem przewodnim i wstępem wolnym. Choć niemal wyłącznie na zapisy.

Wydarzenie pn. „Akcja Hibernacja 2020 - czyli wielki powrót nietoperzy” to zaplanowany na dwa dni (12-13 września) cykl imprez, wśród których każdy znajdzie coś interesującego.

- Coraz częściej spotykamy nietoperze w naszej Podziemnej Trasie Turystycznej, coraz mniej owadów wokół nas. A to jest dla nas znak, że nadchodzi jesień a wraz z nią nietoperze, wprowadzają się do swojego zimowiska. Zanim to zrobią, czeka ich intensywne randkowanie połączone z wielkim obżarstwem - opowiada Karolina Ignaszak ze Szczecińskiego Centrum Edukacji Ekologicznej "Szmaragdowe Zdroje". - To bardzo pożyteczne i chronione zwierzęta, które warto zaprosić do swojego otoczenia i dbać by było ich wokół nas coraz więcej. O tym, jak pogodzić ich obecność w naszym domu, mieszkaniu z naszym sąsiedztwem, jak można im pomóc w miejskim otoczeniu, dowiedzieć się czy wplątują się we włosy i potrafią zmienić ludzi w wampiry, będzie można dowiedzieć się podczas zaplanowanej na ten weekend wielkiej "Akcji Hibernacji".

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (z jednym wyjątkiem). Jednak uwaga: na większość atrakcji obowiązują zapisy (tel. 91 383 38 38). Powinien o tym pamiętać każdy, komu zamarzy się udział w warsztatach "Nocny łowca" oraz "Nietoperzowa deweloperka", w wycieczkach "Śladami nietoperzy" czy "Polowanie na mity" - jakie zaplanowano zarówno w edycji sobotniej, jak i niedzielnej (szczegółowy program wydarzenia: http://bit.ly/akcjahibernacja2020).

- Oczywiście, wszystko będzie się kręciło wokół nietoperzy: od wycieczek podziemnymi trasami, połączonych z nocnymi obserwacjami i poszukiwaniem Drakuli, przez gry terenowe, aż po warsztaty dla najmłodszych, czyli kącik kreatywny, majsterkowy, malarski. Zostanie również rozstrzygnięty konkurs na nietoperza wykonanego w technice 3D, w którym każdy uczestnik zdobędzie upominek - zapowiada Szczecińskie Centrum Edukacji Ekologicznej "Szmaragdowe Zdroje", gospodarz wydarzenia.

Natomiast bez zapisów będzie dostępna - w godz. 12-17 - tzw. sala żywa, czyli ekspozycja terrariów z egzotycznymi owadami. Także wystawy multimedialne o nietoperzach, Gigantyczna Nietoperzowa Gra Planszowa. Podobnie jak strzelanie z procy ph. „Nakarm nietoperza”, warsztaty kreatywne, minigra terenowa „W pogoni za przytulnym zimowiskiem”. Oraz mnóstwo innych atrakcji: ping-pong, piłkarzyki, zimne i gorące napoje, nawet ognisko (prowiant własny).

„Akcja Hibernacja 2020 - czyli wielki powrót nietoperzy” to świetny pretekst, by w ten przedjesienny weekend odwiedzić malownicze Jez. Szmaragdowe oraz położone nad nim Szczecińskie Centrum Edukacji Ekologicznej (ul. Kopalniana 12). ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

No Tak
2020-09-08 18:34:03
Ale to byly chinskie nietoperze. Nasze sa czysciochy i nie bedzie klopotow.
pandemia
2020-09-08 14:56:03
Z tymi nietoperzami to ostrożnie bo w Chinach jedli nietoperze handlowali na targowisku i zrobił się kłopot

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA