Poniedziałek 27 września 2021r. 
REKLAMA

Zaatakował obcokrajowca – jest akt oskarżenia

Data publikacji: 2017-11-29 11:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:57
Zaatakował obcokrajowca – jest akt oskarżenia
Fot. archiwum  

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko sprawcy ataku na obcokrajowca. Podejrzanemu Przemysławowi D. zarzucono stosowanie przemocy, publiczne znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej innej osoby.

12 sierpnia 2017 r. około godziny 10.30 pokrzywdzony, będący obywatelem Wielkiej Brytanii pochodzenia afgańskiego, szedł wraz z żoną ulicą Bohaterów Warszawy w Szczecinie. W pewnym momencie minęli oni czekającego na taksówkę podejrzanego – Przemysława D., który na ich widok zaczął wykrzykiwać słowa powszechnie uznane za wulgarne. Żądął, by pokrzywdzony „wracał do swojego kraju”. Następnie rzucił w niego trzymaną w dłoni puszką z napojem, a następnie kopnął go w nogę i zaczął uderzać rękoma po głowie. Atak ten trwał do czasu, gdy na miejsce podjechała wcześniej zamówiona przez podejrzanego taksówka. Przemysław D. wsiadł do niej i odjechał z miejsca zdarzenia.

– Podejrzany stosował przemoc oraz publicznie znieważył i naruszył nietykalność cielesną obywatela Wielkiej Brytanii, używając pod jego adresem słów uznanych za obelżywe z powodu jego przynależności etnicznej i rasowej. Działając publicznie, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, rzucił w niego puszką z napojem oraz zadawał w okolice głowy uderzenia pięścią owiniętą łańcuszkiem, kopał, a następnie rozwiniętym łańcuszkiem zadawał uderzenia w okolice dłoni – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Jak dodała, napastnik spowodował u pokrzywdzonego obrażenia w postaci m. in. sińca na powiece, opuchnięcia wargi, otarcia skóry podudzia, bolesności barku i zasinień dłoni.

W wyniku działań policji, ustalono tożsamość podejrzanego i został on zatrzymany. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Ten środek zapobiegawczy stosowany był także w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Podejrzany był w przeszłości karany sądownie. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, przy czym w przypadku występku o charakterze chuligańskim ustawa przewiduje zwiększenie dolnej granicy ustawowego zagrożenia o połowę, a nadto nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego.

(p)

Fot. archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

o
2017-12-01 11:12:29
objawy szczerego patriotyzmu nie zostały w pełni zrealizowane. zapaleńcowi należy się kara. ofiarę dręczył nieporadnością agresji. powinien był zacząć napaść od żony która sprzeniewierzyła się katolicyzmowi naruszając płciowo pryncypia rasowe. miałby większe szanse na pobicie dwóch osób i salwowanie się ucieczką.swoim czynem scementował wynaturzony związek. za taki występek należy się wieloletnia edukacja w izolacji aby przyswoił sobie kogo kiedy i w jakiej kolejności bić należy. z pewnością będzie pojętnym uczniem sądząc po zapalczywości działania a ośrodek edukacji wyszkolił już nie jednego na poziomie mistrzowskim.
Yoggie
2017-11-29 22:58:22
Rzolniez wyklenty , prawdziwy Polak I patriota.I milosnik obecnej wladzy. Minister da order a prezydent ulaskawi.
okoliczność łagodząca
2017-11-29 16:02:58
I teraz ten "obywatel Wielkiej Brytanii" wróci do siebie i rozpowie, że "obywatele Wielkiej Brytanii" nie są mile widziani w Polsce. Jak my sobie z tym damy radę? Sąd i tę okoliczność będzie musiał wziąć pod uwagę.
ciekaff
2017-11-29 15:21:58
@Patriota... A skąd wiesz że to był patriota ? Piłeś z nim , byłeś świadkiem ? Tyle samo ma z nim wspólnego PIS co z patriotycznym podpaleniem budki wartowniczej Ambasady Rosji za czasów PO ! Nigdy ciemnoskórzy nie byli mile widziani w Europie Wschodniej ale od czasu kiedy w UE doszło do napaści imigrantów na Europejki przez Afrykańczyków sytuacja się zaostrzyła z obu stron.Reakcja i zachowanie to sprawa kultury osobistej więc nie wrzucaj wszystkich do jednego worka bo taki nie istnieje.Ten to zwykły pijany chuligan jakich spotyka się wielu w Europie, Afryce,Azji czy ...i zasłużenie odpowie za to tak jak odpowiadac za takie zachowanie powinien każdy !
Patriota
2017-11-29 14:05:38
Takich patriotów,w zasadzie pseudopatriotów nam nie potrzeba.Po prostu wstyd i nic więcej. Zasługuje na ostrą karę sądową. Chyba że to nie na rękę pisowcom, a to już inna sprawa.
123
2017-11-29 12:53:34
W Anglii tez by krzyczał do Polaków żeby wracali do swojego kraju? żenua ,Polska dla Polaków, Anglia dla Polaków i Anglików
ehh
2017-11-29 12:18:51
Przecież ten oskarżony działa na szkodę prawdziwych patriotów i psuje dobre imię Polski. Dobrze, że dba o swój kraj, ale można to robić w inny sposób, np. będąc na codzień uczciwym Polakiem, przestrzegającym prawa i dbającym o wartości. Atakowanie niewinnych ludzi za nic, to zwykłe bandyctwo i coś niedopuszczalnego.
takaprawda
2017-11-29 12:07:03
"Podejrzany był w przeszłości karany sądownie" - tyle w temacie... ktoś jeszcze wierzy w resocjalizację? wyrwać chwasta to będzie trochę bezpieczniej na ulicach

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ