poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Z rodziną na rowerach

Z rodziną na rowerach

Z rodziną na rowerach
Data publikacji: 2017-09-23 20:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:28
Wywietleń: 1263 293518

W sobotę (23 sierpnia) odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy nad jezioro Świdwie. Wzięło w nim udział ponad 200 miłośników turystyki rowerowej. Wydarzenie zorganizował Szczeciński Klub Rowerowy "Gryfus".

W rajdzie uczestniczyły rodziny ze Szczecina, Polic oraz innych pobliskich miejscowości. Rowerzyści pokonali około 34 km jeżdżąc po Puszczy Wkrzańskiej. Ich przejazd miał nie tylko charakter rekreacyjno-sportowy. Był również manifestem ukazującym potrzebę rozwoju infrastruktury rowerowej, a także zachęceniem szczecinian do tego typu aktywności.

Każdy z uczestników wyprawy otrzymał pamiątkowe medale i nagrody, m.in. od "Kuriera Szczecińskiego". Cały przejazd był zabezpieczany przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Policach oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wołczkowa.

- Ogromnie dziękujemy służbom mundurowym za pomoc, ponieważ bezpieczeństwo wszystkich uczestników jest dla nas priorytetem - podkreślają organizatorzy rajdu.

Partnerem wydarzenia była Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, która na co dzień opiekuje się rezerwatem „Świdwie”.

(KK)

Fot. Gryfus

Z rodziną na rowerach Z rodziną na rowerach Z rodziną na rowerach Z rodziną na rowerach

Komentarze

ljn
Jechali i jezdnią i scieżką rowerową. Dzieci jeździly z lewa i prawa jak i się podobało. Sznur samochodów za nimi...było fajnie...czasem któremuś z kierowców puszczały nerwy i zawracali, żeby nie patrzeć na tę jesienną radość i beztroskę...
2017-09-24 15:53:09
lekki login
200 rowerzystów nie da się upchnąć na ścieżce rowerowej. To tak, jakbyś chciał, żeby Tour De Pologne jechał po ścieżkach rowerowych. Albo żeby manifestacja KOD szła po chodnikach.
2017-09-24 11:12:56
cykada
Ta…. manifestem ukazującym potrzebę rozwoju infrastruktury rowerowej. A po cholerę ten rozwój za ciężkie pieniądze, skoro i tak na trasie zaraz za Głębokim jechaliście jezdnią a nie specjalnie wybudowaną dla Was ścieżką rowerową? Rozumiem, że ścieżki mają być ale korzystanie z nich to już ujma na honorze.
2017-09-24 00:07:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy