Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia „Brawa dla was”. Syreny z pokładu Nawigatora XXI

Data publikacji: 2020-04-07 11:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-08 12:43
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia „Brawa dla was”. Syreny z pokładu Nawigatora XXI
 

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia we wtorek (7 kwietnia) o godz. 13 w całej Polsce będzie można wyrazić wdzięczność lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, farmaceutom walczącym z epidemią koronawirusa przez minutę bijąc brawo, np. z balkonu. Do akcji włączy się Akademia Morska w Szczecinie, która podziękuje medykom włączając syreny na statku Nawigator XXI. 

AMS wyrazi wdzięczność służbie zdrowia poprzez sygnał z pokładu statku Nawigator XXI.

- To sposób, w jaki ogłaszamy najistotniejsze dla naszej akademickiej społeczności momenty - a okazja, by wyrazić wdzięczność pracownikom służby zdrowia - jest właśnie takim momentem- mówi Weronika Bulicz, rzecznik prasowy Akademii Morskiej. 

Społeczność AM pomaga osobom potrzebującym w trudnym czasie zagrożenia i izolacji. Studenci wspierają seniorów oraz lekarzy, wyręczając ich w codziennych obowiązkach, jak zrobienie podstawowych zakupów czy choćby wyprowadzenie psa na spacer. Kto może, oddaje krew. Pracownicy drukują elementy do wyrobu środków ochrony osobistej dla medyków. 

- W Światowym Dniu Zdrowia chcemy dodatkowo symbolicznie wyrazić wdzięczność, a dzięki głośnemu sygnałowi z pokładu statku zaznaczymy to, co najważniejsze - że w trudnej sytuacji możemy być razem- dodaje Weronika Bulicz.

(ip)

Fot. Ryszard Pakieser

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mieszkanka zachodniopomrskiego
2020-04-07 11:39:29
Super! Piękna sprawa!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA