Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Z nożem na policjantkę

Data publikacji: 22 października 2016 r. 19:11
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:18
Z nożem na policjantkę
 

Dwudziestoośmioletni mężczyzna, mieszkaniec Szczecinka  nożem zaatakował policjantkę. Zadął jej dwa ciosy nożem: jeden w ramię, drugi pod łopatkę.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór. Policjanci przyjechali do mieszkania mężczyzny, którego mieli dowieźć na komendę policji. Policjantów do mieszkania wpuściła  matka mężczyzny. On przebywał w głębi mieszkania i krzyczał, że nigdzie z policjantami nie pójdzie.

W pewnej chwili wybiegł z pokoju z nożem w ręce i zaatakował funkcjonariuszkę – mówi mł. asp. Anna Matys, rzecznik szczecineckiej policji. - Dwukrotnie uderzył nożem funkcjonariuszkę i uciekł do pokoju, w którym się zabarykadował. Policjantka została przewieziona do szpitala, a sprawca napadu po kilkunastu minutach otworzył pokój i oddał się w ręce policji.

W szpitalu policjantka otrzymała niezbędną pomoc, po opatrzeniu i założeniu szwów została zwolniona do domu.

Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim, jest pod opieką psychologa – informuje A. Matys. - Natomiast nożownik stanął przed prokuratorem, gdzie oprócz innych zarzutów, usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza na służbie.

O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Policja i prokurator wnioskują o tymczasowy areszt. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

(bar)

Fot. Ryszard PAKIESER/Archiwum

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

R.P.
2016-10-22 20:53:41
A najlepiej jak by dostal 20-ke... gdyz w Polsce roku 2016-go chcemy miec lad, spokoj bezpieczenstwo i porzadek !!
.
2016-10-22 19:26:35
Jednak to prawda, że przestępcy nie są inteligentni. Myślał, że podnosząc rękę na majestat policji osiągnie wolność? Powinni mu tak pokazać, gdzie raki zimują, że go ta biedna matka by nie poznała. Powinien dostać co najmniej 10 lat.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA