Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Z mobliną kartą na... basen

Data publikacji: 22 czerwca 2019 r. 11:42
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:43
Z mobliną kartą na... basen
 

Z Mobilnej Karty Miejskiej w Szczecinie, od jej wprowadzenia 2 lata temu, korzysta ponad 8 300 osób. To aplikacja stworzona z myślą o mieszkańcach naszego miasta i okolic, ale jej użytkownikami mogą być także turyści i okazjonalnie je odwiedzający. Aplikacja MKM ułatwia zakup biletu na autobus czy tramwaj, a od czerwca z jej pomocą użytkownik może opłacić wstęp na basen.

- Rośnie nie tylko liczba użytkowników, ale także zwiększa się zakres funkcji samej aplikacji. Za pomocą MKM można kupić lub zwrócić wszystkie rodzaje biletów dostępnych w naszym mieście, opłacić wjazd na Cmentarz Centralny, a od tego sezonu także nabyć bilety wstępu na Arkonkę. W planach na ten rok jest rozszerzenie jej o strefę płatnego parkowania - informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.

Użytkownicy MKM dysponują w niej funkcją powiadomień, otrzymują od ZDiTM ważne informacje, na przykład dotyczące zmian w komunikacji miejskiej oraz powiadomienia o terminie końca ważności biletu okresowego. Tylko za pomocą tej aplikacji można kupić karnety oraz bilety "na zapas", które aktywuje się po wejściu do pojazdu.

- Najmłodszy użytkownik tej miejskiej aplikacji ma 7 lat, najstarszy zweryfikowany i aktywny 80 lat. Średnia wieku klientów MKM to 31 lat, to pokazuje, że aplikacja jest intuicyjna i przyjazna użytkownikom - dodaje H. Pieczyńska.

Wszelkie informacje na temat Mobilnej Karty Miejskiej oraz instrukcja jej użytkowania dostępne są w specjalnej zakładce na stronie www.zditm.szczecin.pl

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Janek
2019-06-24 10:01:31
To kup sobie w poznańskim Mobilecie wejście do poznańskiego ZOO zamiast na szczecińską Arkonkę.
Rodzic
2019-06-22 19:41:18
W biletach na Arkonke z MKM nie ma biletów znizkowych wynikających z Szczecińskiej Karty Rodzinnej.
Janek
2019-06-22 15:20:48
Po co płacić za parkowanie/bilety KM aplikacją MKM, skoro jest świetnie działający poznański Mobilet? Jedna aplikacja i można korzystać w praktycznie całej Polsce.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA