środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Z celem wokół Jasnych Błoni

Z celem wokół Jasnych Błoni

Z celem wokół Jasnych Błoni
Data publikacji: 2015-08-12 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 1545 11270

W scenerii Jasnych Błoni już za miesiąc, 12 września, odbędzie się II Szczeciński Marsz-o-bieg dla hospicjum. Kto chce wziąć udział w tej sportowej imprezie z charytatywnym celem, już może się zapisywać.

Szczeciński marszobieg jest pomysłem instruktorów Hufca ZHP Szczecin-Pogodno na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Każdy pokonany przez uczestników imprezy kilometr, to cegiełka na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

W ub. roku wystartowało na Jasnych Błoniach 363 dorosłych zawodników: 232 kobiety i 131 mężczyzn. Było też 35 dzieci. Pokonali wspólnie 5 425 kilometrów, dzięki czemu udało się pozyskać na rzecz hospicjum 10 850 zł (za pokonane przez nich kilometry płacili sponsorzy). Dodatkowo do puszek kwestarskich wolontariusze hospicyjnej fundacji zebrali 2 148 zł. Hospicjum, które pokonuje mnóstwo kilometrów na dojazdy do pacjentów na terenie województwa przeznaczyło te pieniądze na zakup paliwa.

- W tym roku nieco zmieniliśmy formułę marszobiegu - mówi Anna Orzłowska, instruktor Hufca ZHP Szczecin-Pogodno. - Ponieważ nie udało się znaleźć sponsora tytularnego, postanowiliśmy przekazać dla hospicjum całe wpisowe.

Każdy uczestnik w czasie rejestracji zadeklaruje jaki dystans przejdzie, lub przebiegnie w trakcie imprezy i w zależności od tej deklaracji wniesie opłatę startową: do 10 okrążeń - 20 zł, 11 do 20 okrążeń - 30 zł, 21 do 30 okrążeń - 40 zł. Cały dochód trafi do hospicjum.

Po wysiłku sportowym zaplanowano wielkie wspólne grillowanie na Jasnych Błoniach. Wśród uczestników marszobiegu zostaną rozlosowane vouchery m. in. na kurs tańca, rodzinną sesję zdjęciową i projekt ogrodu.

Szczegóły na temat imprezy i zapisów: www.marszobieg.szczecin.pl.

(gan)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Biec i maszerować podczas wrześniowej imprezy na Jasnych Błoniach może każdy, kto czuje się na siłach i chce pomóc hospicjum.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie