piątek, 10 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Z celem wokół Jasnych Błoni

Z celem wokół Jasnych Błoni

Z celem wokół Jasnych Błoni
Data publikacji: 2015-08-12 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 1589 11270

W scenerii Jasnych Błoni już za miesiąc, 12 września, odbędzie się II Szczeciński Marsz-o-bieg dla hospicjum. Kto chce wziąć udział w tej sportowej imprezie z charytatywnym celem, już może się zapisywać.

Szczeciński marszobieg jest pomysłem instruktorów Hufca ZHP Szczecin-Pogodno na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Każdy pokonany przez uczestników imprezy kilometr, to cegiełka na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

W ub. roku wystartowało na Jasnych Błoniach 363 dorosłych zawodników: 232 kobiety i 131 mężczyzn. Było też 35 dzieci. Pokonali wspólnie 5 425 kilometrów, dzięki czemu udało się pozyskać na rzecz hospicjum 10 850 zł (za pokonane przez nich kilometry płacili sponsorzy). Dodatkowo do puszek kwestarskich wolontariusze hospicyjnej fundacji zebrali 2 148 zł. Hospicjum, które pokonuje mnóstwo kilometrów na dojazdy do pacjentów na terenie województwa przeznaczyło te pieniądze na zakup paliwa.

- W tym roku nieco zmieniliśmy formułę marszobiegu - mówi Anna Orzłowska, instruktor Hufca ZHP Szczecin-Pogodno. - Ponieważ nie udało się znaleźć sponsora tytularnego, postanowiliśmy przekazać dla hospicjum całe wpisowe.

Każdy uczestnik w czasie rejestracji zadeklaruje jaki dystans przejdzie, lub przebiegnie w trakcie imprezy i w zależności od tej deklaracji wniesie opłatę startową: do 10 okrążeń - 20 zł, 11 do 20 okrążeń - 30 zł, 21 do 30 okrążeń - 40 zł. Cały dochód trafi do hospicjum.

Po wysiłku sportowym zaplanowano wielkie wspólne grillowanie na Jasnych Błoniach. Wśród uczestników marszobiegu zostaną rozlosowane vouchery m. in. na kurs tańca, rodzinną sesję zdjęciową i projekt ogrodu.

Szczegóły na temat imprezy i zapisów: www.marszobieg.szczecin.pl.

(gan)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Biec i maszerować podczas wrześniowej imprezy na Jasnych Błoniach może każdy, kto czuje się na siłach i chce pomóc hospicjum.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#zostań w domu z "Kurierem Szczecińskim"

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie