Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Z celem wokół Jasnych Błoni

Data publikacji: 12 sierpnia 2015 r. 09:49
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:27
Z celem wokół Jasnych Błoni
 

W scenerii Jasnych Błoni już za miesiąc, 12 września, odbędzie się II Szczeciński Marsz-o-bieg dla hospicjum. Kto chce wziąć udział w tej sportowej imprezie z charytatywnym celem, już może się zapisywać.

Szczeciński marszobieg jest pomysłem instruktorów Hufca ZHP Szczecin-Pogodno na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Każdy pokonany przez uczestników imprezy kilometr, to cegiełka na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

W ub. roku wystartowało na Jasnych Błoniach 363 dorosłych zawodników: 232 kobiety i 131 mężczyzn. Było też 35 dzieci. Pokonali wspólnie 5 425 kilometrów, dzięki czemu udało się pozyskać na rzecz hospicjum 10 850 zł (za pokonane przez nich kilometry płacili sponsorzy). Dodatkowo do puszek kwestarskich wolontariusze hospicyjnej fundacji zebrali 2 148 zł. Hospicjum, które pokonuje mnóstwo kilometrów na dojazdy do pacjentów na terenie województwa przeznaczyło te pieniądze na zakup paliwa.

- W tym roku nieco zmieniliśmy formułę marszobiegu - mówi Anna Orzłowska, instruktor Hufca ZHP Szczecin-Pogodno. - Ponieważ nie udało się znaleźć sponsora tytularnego, postanowiliśmy przekazać dla hospicjum całe wpisowe.

Każdy uczestnik w czasie rejestracji zadeklaruje jaki dystans przejdzie, lub przebiegnie w trakcie imprezy i w zależności od tej deklaracji wniesie opłatę startową: do 10 okrążeń - 20 zł, 11 do 20 okrążeń - 30 zł, 21 do 30 okrążeń - 40 zł. Cały dochód trafi do hospicjum.

Po wysiłku sportowym zaplanowano wielkie wspólne grillowanie na Jasnych Błoniach. Wśród uczestników marszobiegu zostaną rozlosowane vouchery m. in. na kurs tańca, rodzinną sesję zdjęciową i projekt ogrodu.

Szczegóły na temat imprezy i zapisów: www.marszobieg.szczecin.pl.

(gan)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Biec i maszerować podczas wrześniowej imprezy na Jasnych Błoniach może każdy, kto czuje się na siłach i chce pomóc hospicjum.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA