Piątek 09 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Wystartowały Juwenalia Szczecin 2019! [GALERIA]

Data publikacji: 2019-05-23 19:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wystartowały Juwenalia Szczecin 2019!
Fot. Ryszard Pakieser  

Studenci przejęli w czwartek (23 maja) klucze do miasta i tym samym w Szczecinie oficjalnie rozpoczęły się Juwenalia, które potrwają do niedzieli. Tradycyjnie głównym ich punktem będą ciekawe koncerty na Łasztowni.

Studencka parada przeszła w czwartek ulicami Szczecina. Kolorowy marsz rozpoczął się sprzed akademika przy ul. Kordeckiego i przeszedł al. Bohaterów Warszawy, ul. 5 Lipca, Bolesława Śmiałego, Mieczysława Niedziałkowskiego oraz al. Papieża Jana Pawła II aż do magistratu, gdzie studenci odebrali symboliczne klucze od miasta i do niedzieli przejmą nad nim kontrolę.

Podczas studenckiego święta w Szczecinie nie zabraknie świetnych koncertów, które tradycyjnie odbędą się na Łasztowni. W czwartek o godz. 21.30 wystąpi największa gwiazda szczecińskich Juwenaliów, czyli Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Wcześniej zagra rockowy zespół Łydka Grubasa. W piątek szczecińskiej publiczności zaprezentują się m.in: Nocny Kochanek, Krzysztof Zalewski oraz Łąki Łan. Natomiast sobota będzie gratką dla fanów hip-hopu, bowiem na scenie wystąpią m.in.: Sokół, Kękę, Żabson, czy Kali. Szczecińskie Juwenalia to nie tylko koncerty. W programie m.in. coroczna akcja „Idziemy na plażę”. Tym razem studenci spotkają się na Wyspie Grodzkiej, gdzie będą promować zdrowy tryb życia.

Szczegółowy program i informacje nt. tegorocznych Juwenaliów w Szczecinie można znaleźć na: http://www.juwenalia.szczecin.pl/.

(KK)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

roger
2019-05-24 07:47:06
sami alkoholicy. uczyć sie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA