Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Wyspiarze trenowali z wojskiem [GALERIA]

Data publikacji: 18 czerwca 2023 r. 17:29
Ostatnia aktualizacja: 19 czerwca 2023 r. 08:23
Wyspiarze trenowali z wojskiem
Fot. 8.FOW Świnoujście  

8.Flotylla Obrony Wybrzeża w Świnoujściu po raz drugi zorganizowała szkolenie „Trenuj z Wojskiem”. Ćwiczenia są przeznaczone dla każdego, kto chce nauczyć się podstaw wojskowego rzemiosła. Po udanym, pierwszym szkoleniu w kwietniu, chętnych nie brakowało.

- Nastawienie było odpowiednie, instruktorzy dobrze przygotowani, tak więc wszystkie założenia zostały zrealizowane – zapewnili żołnierze z 8.FOW w Świnoujściu.

Zajęcia odbywały się na strzelnicy garnizonowej oraz w porcie wojennym. Szkolenie obejmowało między innymi: posługiwanie się bronią, strzelanie na symulatorze, elementy survivalu i przetrwania w trudnych warunkach, rzut granatem ćwiczebnym, walkę wręcz w bliskim kontakcie, udzielanie pomocy medycznej, działanie na wypadek alarmów i skażenia, zasady zachowania się na okręcie wojennym, podstawy ratownictwa morskiego oraz zachowania w przypadku wypadku samochodowego.

Dla uczestników szkolenia zorganizowano pokaz ratownictwa morskiego, była również okazja, by przepłynąć się łodzią motorową. Chętni mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji o możliwościach wstąpienia do wojska oraz uczestniczenia w różnego rodzaju szkoleniach.

oprac. (rj)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytam sobie
2023-06-19 09:23:43
Problem polega na tym, z jaką precyzją ten strzał zostanie oddany i jak konstrukcja spustu i jego oporu wpłynie na celność broni oraz samego strzelca. Ekstremalnym przypadkiem tej błędnej teorii jest – produkowany w Polsce i używany w Policji oraz kilku innych służbach – Walther P99 AS (Anti-stress). W tym przypadku wydłużono drogę języka spustowego aż do 14 mm i z siłą nacisku około 3,8 kg. Uczyniło to z walthera pistolet znienawidzony przez funkcjonariuszy... ???
klemens
2023-06-19 08:13:28
z pewnością ćwiczyli też gwałty , tortury i rabunki jako stały element gry na wojnie . Teraz wojny wygrywa się pieniądzem .
Hmmm
2023-06-18 19:43:29
Jeśli ten pan w zielonym dresie po choćby wstępnym szkoleniu tak chwyta broń, a prowadzący strzelanie nie zwraca na to uwagi to coś tu nie gra. Dwa palce w kabłąku, kciuki nie wiadomo gdzie. Tylko pogratulować.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA