Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Wyspa pełna atrakcji [GALERIA]

Data publikacji: 04 maja 2019 r. 21:41
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:39
Wyspa pełna atrakcji
 

Miejska Strefa Letnia na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie oficjalnie zaczęła tętnić życiem w sobotę. Podczas imprezy inaugurującej nowy sezon nie zabrakło atrakcji, sportowych zmagań, animacji i zabaw dla dzieci.

Po raz czwarty Miejska Strefa Letnia rozpoczęła sezon. Od soboty rano Wyspa Grodzka wypełniona została animacjami i atrakcjami zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Każdy mógł wziąć udział w szkoleniach i konkursach przeprowadzanych pod okiem instruktorów.

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zorganizowała m.in. strefę trickboard z deską położoną na wałku, która służy między innymi do ćwiczenia równowagi i koordynacji ciała oraz strefę slackline - dyscypliny sportowej, która polega na chodzeniu i jak najdłuższym utrzymaniu się na elastycznej taśmie oraz wykonywaniu różnych tricków. 

- Całą rodziną wybraliśmy się na Wyspę Grodzką. Podoba mi się, że jest więcej miejsc do siedzenia oraz taras widokowy. Fajnie, że Miejska Strefa Letnia znowu działa, bo to zawsze taki mały wstęp do wakacyjnego klimatu. Moja córka od razu pognała do kącika Małego Inżyniera. Ja zastanawiam się nad trickboardem, ale nie wiem czy dam radę – mówił pan Kamil.

O godz. 18 na scenie Miejskiej Strefy Letniej rozpoczęły się koncerty. Najpierw zagrał szczeciński zespół Tragarze, z kolei o godz. 20 wystąpił duet Rasmentalism, który jest gwiazdą wieczoru. Przez całą sobotę można było także zakupić za pięć złotych winyle w ramach wydarzenia „Winyl za 5”.

Niedziela na wyspie przebiegnie marynistycznie. Pojawi się dodatkowa strefa animacji żeglarskich "Gry Morskie", w której będzie można zagrać w gigantyczne statki, nauczyć się wiązania węzłów żeglarskich oraz alfabetu Morse’a. Oficjalnie rozpocznie się także sezon żeglarski w North East Marinie oraz regaty Polish Match Tour – Sailing World Cup. Organizatorzy zapraszają od godz. 11 do 17.

Operatorem Miejskiej Strefy Letniej po raz kolejny została spółka 2 Event.

Wśród nowości na Wyspie Grodzkiej znalazł się dodatkowy kontener gastronomiczny, taras widokowy, zadaszony ogródek, jeszcze więcej leżaków oraz nowe loże. Miejska Strefa Letnia funkcjonować będzie do 30 września.

(isz)

Fot. Grzegorz Siwa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Iwonka
2019-05-05 10:23:31
W miejskiej strefie powinien być parkiet do tańca. Powinno się tam organizować regularne bezpłatne imprezy taneczne, aby potańczyć salsę, bachatę, west coast swinga i inne tańce.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA