Czwartek 23 września 2021r. 
REKLAMA

Wysadzili bankomat i uciekli z gotówką (akt. 1)

Data publikacji: 2017-06-21 10:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:43
Wysadzili bankomat i uciekli z gotówką
 

Bankomat, który wyleciał w powietrze w Dziwnówku, należy do sieci Euronet. Sprawcy chcieli pozostać niezauważeni, dlatego zamalowali farbą kamery zamontowane na ścianach marketu.

Na miejscu zdarzenia, przy sklepie Polo Market w Dziwnówku, od kilku godzin pracują policjanci, także z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Ile gotówki znajdowało się w kasetach wysadzonego bankomatu?

– To jest w trakcie ustalania – mówi prok. Jarosław Przewoźny, prokurator rejonowy w Kamieniu Pomorskim.

Zazwyczaj w bankomatach tego typu znajdują się cztery kasety, do każdej z nich ładuje się po ok. 2 tysiące banknotów różnych nominałów. Zaraz po załadowaniu mogło się w nim znajdować nawet ponad 200 tys. zł. Ale jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, bankomat przy markecie w Dziwnówku był zasilany gotówką kilka tygodni temu. Wiele zatem wskazuje na to, że nie było w nim tak dużo pieniędzy, jak spodziewali się znaleźć sprawcy. Złodzieje działali w pośpiechu, na co może wskazywać fakt, że nie zabrali wszystkich pieniędzy – w uszkodzonym bankomacie została część banknotów o mniejszych nominałach.

Sprawcy starali się pozostać niezauważeni. Dlatego przed wysadzeniem bankomatu zamalowali kamery zamontowane na ścianach sklepu. Siła wybuchu była tak duża, że w markecie wyleciały szyby. Prokurator dodaje, że śledztwo jest prowadzone dwutorowo, także w kierunku stworzenia zagrożenia w mieniu w wielkich rozmiarach, w wyniku eksplozji (art. 163 paragraf 1 punkt 3 Kodeksu Karnego) 

– Budynek ma określoną wartość. Trwa szacowanie strat. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał – dodaje prokurator J. Przewoźny.

 Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

(żan)

Na zdjęciu: Siła wybuchu była tak duża, że w sklepie wyleciały szyby.

Fot. Jacek Klimecki

 

***

Wcześniejsza informacja

 

Nieznany sprawca lub sprawcy wysadzili w powietrze bankomat w Dziwnówku. Nie wiadomo, z jaką ilością gotówki uciekli. Na miejscu zdarzenia pracuje już policja i prokuratura. 

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę (21 czerwca).

– Policja odebrała zgłoszenie około godz. 2 w nocy. Nieustaleni sprawcy wysadzili bankomat znajdujący się przy ul. Kołobrzeskiej, przy sklepie Polo Market – informuje sierż. Izabela Trepko z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. – Trwają czynności procesowe, które pozwolą ustalić okoliczności tego zdarzenia. Sprawa jest w tej chwili w realizacji, dlatego ograniczamy się do udzielenia informacji tylko w tym zakresie. 

Policja nie zdradza, ile pieniędzy złodzieje zabrali z kasety znajdującej się w bankomacie. 

(żan)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

1-sza nieprawidlowosc,
2017-06-22 00:38:01
A wogole, to po co stal "luzem" na zewnatrz...? Innym razem, to przyjada silnym traktorem lub duza i silna koparka czy nawet odpowiednim dzwigiem ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ