czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wyroki dla kibiców

Wyroki dla kibiców

Wyroki dla kibiców
Data publikacji: 2017-04-27 15:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:22
Wywietleń: 807 248477

Podczas ostatniego meczu pomiędzy zespołami Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk w Szczecinie zatrzymanych zostało 14 osób. Kibole odpowiedzieli przed sądem w trybie przyspieszonym za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Do zdarzenia doszło w 22 kwietnia w Szczecinie na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Twardowskiego. Policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo podczas zawodów zatrzymali łącznie czternaście osób w wieku od 29 do 44 lat, wśród tych osób są także dwie kobiety 44- i 29-latka.

Dwanaście z zatrzymanych osób usłyszało zarzuty wnoszenia i posiadania alkoholu na teren stadionu. Natomiast dwie pozostałe, w tym kibic Lechii Gdańsk, zostały oskarżone o zakłócanie przebiegu imprezy i posiadanie przedmiotów niedozwolonych.

- W tym czasie funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno zbierali materiał dowodowy pozwalający na rozpatrzenie tych spraw w trybie przyspieszonym. Sąd uznał wszystkich doprowadzonych na salę rozpraw za winnych zarzucanych im czynów - informuje asp. szt. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Każda z dwunastu osób została ukarana grzywną o wysokości 2000 zł, oraz zakazem wstępu na mecze piłki nożnej z udziałem Pogoni Szczecin i reprezentacji Polski rozgrywanych na terenie kraju na okres 2 lat. Ci skazani zobowiązali się do stawienia się we właściwej jednostce policji podczas trwania tych meczy na okres 6 miesięcy.

29-latek ze Szczecina spędzi pół roku za kratkami, ponadto otrzymał zakaz wstępu na wszelkie imprezy masowe na okres 3 lat na terenie RP oraz musi pokryć koszty i opłaty sądowe. Natomiast 21-latek z województwa pomorskiego, który posiadał niebezpieczne przedmioty, ma 2-letni zakaz wstępu na imprezy masowe oraz musi zapłacić grzywnę w wysokości 1800 złotych.

(szymw)

Fot. Robert Stachnik 

Komentarze

Stary kibic
Kiedyś,dawno temu,każdy miął"coś" w torbie.A ja za rzucanie "brukowcami" w kibiców Kolejorza dostałem cztery pały w d....ę.Tak wredny był komunizm. A rzucałem na dworcu szczecin Gł.Od strony ul.Owocowej
2017-04-28 10:26:13
JA
Nie, ten co poszedł siedzieć na 6 miesięcy miał zarzut "zakłócania przebiegu imprezy". Ogólnie śmiech, tak samo jak te 2 tyś za alkohol na stadionie gdzie jazda samochodem po mieście 150km/h, jazda po pijaku czy za wyprzedzanie na pasach grozi mandat 300 czy 400zł. Prawa nie musi być. Ważne żeby była "sprawiedliwość".
2017-04-27 18:28:59
Rozgarnięty
Czytając ze zrozumieniem: Dwanaście z zatrzymanych osób usłyszało zarzuty wnoszenia i posiadania alkoholu na teren stadionu. Natomiast dwie pozostałe, w tym kibic Lechii Gdańsk, zostały oskarżone o zakłócanie przebiegu imprezy i posiadanie przedmiotów niedozwolonych. Każda z dwunastu osób została ukarana grzywną o wysokości 2000 zł, oraz zakazem wstępu na mecze piłki nożnej. 29-latek ze Szczecina spędzi pół roku za kratkami, ponadto otrzymał zakaz wstępu na wszelkie imprezy masowe na okres 3 lat na terenie RP oraz musi pokryć koszty i opłaty sądowe. Natomiast 21-latek z województwa pomorskiego, który posiadał niebezpieczne przedmioty, ma 2-letni zakaz wstępu na imprezy masowe oraz musi zapłacić grzywnę w wysokości 1800 złotych.
2017-04-27 17:55:56
Normalny
Aha, czyli za wniesienie flaszki na stadion chłopak poszedł siedzieć na 6 miesięcy? Nie jestem w stanie tego nawet skomentować.
2017-04-27 16:47:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy