Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wyrok za handel lekami na potencję

Data publikacji: 23 marca 2016 r. 18:11
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:48
Wyrok za handel lekami na potencję
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

Cztery osoby zasiadały na ławie oskarżonych w procesie o wprowadzanie do obrotu szkodliwych substancji, głównie środków odchudzających i preparatów na potencję. Wśród przedmiotów były farmaceutyki zakazane w Polsce.

Sąd Okręgowy w Koszalinie rozpatrzył sprawę Moniki S., Romana J., Grażyny i Zdzisława S. Tej pierwszej prokuratura postawiła zarzut, że od października 2011 do stycznia 2014 roku wprowadziła do obrotu szkodliwe i zakazane specyfiki farmaceutyczne. Pozostali oskarżeni odpowiadali za pomoc w nielegalnym procederze. Cała czwórka przyznała się do winy i wniosła o dobrowolne poddanie się karze.

W poniedziałek (21 bm.) Sąd Okręgowy ogłosił wyrok. Monikę S. skazał na dwa lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata, grzywnę w wysokości 15 tys. zł i przepadek równowartości korzyści majątkowej z przestępstwa w kwocie 63 tys. zł. Roman J. został skazany na dziesięć miesięcy w zawieszeniu na 3 lata i 5 tys. zł grzywny. Z kolei Grażyna i Zdzisław S. muszą zapłacić po 6,75 tys. zł kary grzywny.

Zasądzone wyroki nie są prawomocne. ©℗

(m)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA