niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wypadek w al. Wyzwolenia. Zablokowane torowisko tramwajowe

Wypadek w al. Wyzwolenia. Zablokowane torowisko tramwajowe (akt. 1)

Wypadek w al. Wyzwolenia. Zablokowane torowisko tramwajowe
Data publikacji: 2020-07-21 12:47
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-21 21:20
Wywietleń: 1927 465866

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło tuż przed godz. 12 w al. Wyzwolenia. W wyniku wypadku została ranna kobieta. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jednak zderzenie aut na torowisku doprowadziło nie tylko do potężnych korków na jednej z głównych arterii Szczecina, ale również do zmiany w organizacji ruchu tramwajów.

Wypadek wydarzył się tuż przed skrzyżowaniem al. Wyzwolenia z ul. Lubomirskiego. W następstwie zderzenia samochodów osobowych ranna została jadąca jednym z nich 39-letnia kobieta. Jak przekazała „Kurierowi" Paulina Targaczewska, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie - poszkodowana doznała urazu głowy i skarżyła się na ból kręgosłupa. Została więc przewieziona do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej.

Na miejscu wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmuje się policja. Co w godzinach komunikacyjnego szczytu - jak wiadomo - nie potrwa szybko. „To nie piekarnia" - jak komentował st. sierżant Paweł Pankau, z zespołu ds komunikacji społecznej KMP w Szczecinie.

Na miejscu tworzą się korki. Tramwaje jeżdżą objazdami. I tak, linie nr 3 i 8 zawracają na pl. Rodla w kierunku Gumieniec, natomiast na trasie linii nr 3 od pętli w Lesie Arkońskim po pl. Rodła kursuje zastępczo autobus.

(an)

Fot. Berenika Lemańczyk

Wypadek w al. Wyzwolenia. Zablokowane torowisko tramwajowe

Komentarze

@ @Czy polska policja nie jest w stanie
Przeczytaj raz jeszcze co napisałem, widzę że nie zrozumiałeś - policja z krajów Europy Zachodniej posiada specjalny pojazd który w praktycznie zautomatyzowany sposób przygotowuje trójwymiarowa dokumentacje miejsca zdarzenia - operacja jest przeprowadzana bardzo szybko, korzysta się z oprogramowywania fotogrametrycznego. Substytutem takiego pojazdu pewnie mógłby być średniej klasy dron z przyzwoitym aparatem fotograficznym/wysokorozdzielczą kamerą. Ale polska policja nie jest nawet w stanie zmierzyć tego czy przednie boczne szyby w pojeździe maja wymagana przez prawo przepuszczalność (za coś takiego następuje zatrzymanie dowodu rejestracyjnego od reki w krajach Europy Zachodniej), podobnie jest z głośnością układów wydechowych - w Europie Zachodniej każdy radiowóz policji drogowej jest w stanie wykonać pomiar głośności i znów zatrzymać dowód rejestracyjny. Polska policja niepoprawnie mierzy prędkość z użyciem wideorejestratora i aż się dziwie ze ludzie tak potulnie zgadzają się z tymi pomiarami (pewnie dlatego że mają coś na sumieniu a poza tym nie ufają skorumpowanym sadom). Długo by pisać o tym ale przecież nic się nie zmieni...
2020-07-21 21:14:00
@Czy polska policja nie jest w stanie
Z którego serialu czerpiesz swoją wiedzę wiedzę na temat pracy policji?. Jaki videorejestrator dokonuje pomiarów zdarzenia w czasie przeszłym? Gdybyś sam nie rozumiał bzdur, które wypisujesz, dochodzi do zdarzenia. Na miejsce jadą policjanci. Rozstawiają twój videorejestrator i zaczyna on zbierać dane dotyczące zdarzenia, do którego doszło zanim został on tam rozstawiony. Nadal takie to proste?
2020-07-21 17:30:49
Eww
A co się stało na Rodła że 3 karetki stoją przy autobusie i policja do tego w środku autobusu krew.
2020-07-21 16:20:21
@To nie piekarnia
No niestety tak nie jest bo młodzi stażyści policjanci dopiero uczą się rzemiosła "w realu". Tu nie chodzi tylko o sam WRD ale i o inne piony.Od Pogotowia 997 począwszy a na Kryminalnych kończąc.Sama młodzież,tak więc wszystko musi trwać trwać i trwać ;-) Słowa rzecznika przemilczę.Sam wystawił sobie świadectwo tego czy powinien pełnić te funkcję.Ja osobiście chętnie widziałbym go jako przewodnika psa tropiącego.
2020-07-21 14:52:41
dziwne
Wygląda jakby ten mały zjeżdżał z krawężnika i chciał zawrócić w stronę Giedroycia.
2020-07-21 14:41:10
Czy polska policja nie jest w stanie
nawiązać współpracy z policjami krajów Europy Zachodniej by nauczyć się jak mierzyć prędkość wideorejestratorem, jak szybko pozyskać niezbędne dane z miejsca wypadku...? Podejrzewam ze koszt wyszkolenia byłby mały, zakup sprzętu tez relatywnie niewielki za to zaufanie społeczeństwa byłoby bezcenne.
2020-07-21 14:23:52
Fan
Czy tramwaje nie mogły tak jak autobusy ominąć kolizji i pojechać dalej? - Nie, bo to zawalidrogi i musi być spełnionych cała masa warunków, żeby tramwaj mógł w ogóle pojechać. <3 Tramwaje powinno się likwidować i w ich miejsce powinny jezdzic elektryki i hybrydy.
2020-07-21 14:20:58
To nie piekarnia
Zdawało mi się, że Policja powinna działać szybko i sprawnie
2020-07-21 13:17:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie