niedziela, 16 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wypadek na Przyjaciół Żołnierza

Wypadek na Przyjaciół Żołnierza (akt. 1)

Wypadek na Przyjaciół Żołnierza
Data publikacji: 2019-03-16 19:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:11
Wywietleń: 2000 380805

Do potrącenia na przejściu dla pieszych doszło w sobotę (16 marca) na ulicy ul. Przyjaciół Żołnierza w Szczecinie.

Jak poinformowała st. sierż. Ewelina Sierzchuła z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej  KMP w Szczecinie, tuż przed godz. 19 kierujący samochodem osobowym marki Opel potrącił na wyznaczonym miejscu dla pieszych kobietę w wieku 31 lat. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Nadal są utrudnienia w ruchu. Ulica Przyjaciół Żołnierza jest obecnie zamknięta, gdyż na miejscu cały czas pracują służby.
(KK)
Fot. arch.

Komentarze

Gość
Posadzą typa na 2 lata to się nauczy jeździć!
2019-03-20 08:31:08
Ja
Piesi czują się zbyt pewnie na pasach. Ju przestrodze, człowiek tylko będzie miał przez nią problemy. Zapewne miaĺa słuchawki na uszach.
2019-03-19 22:35:59
Świadek
To przejście jest bardzo niebezpieczne!!! Sama co najmniej kilkanaście razy widziałam debili wyprzedzających na pasach. A raz byłam świadkiem jak kobieta dosłownie "wrzuciła" wózek z dzieckiem na chodnik, a wyprzedzający na pasach kretyn w nią wjechał. Całe szczęście, że jechał wolno... Pisałam do różnych służb i postulowałam, żeby zrobić tam światła. I nic - zero odzewu!!! Aż w końcu ktoś zginie... I tu mój postulat do mieszkańców: piszcie do władz miasta, do policji, gdzie możecie. Może jak zgłoszeń będzie więcej to wreszcie zareagują!
2019-03-17 15:09:07
pejot
o czym Wy piszecie ? Widziałem wczoraj tą Panią leżącą na jezdni, a obok stojące samochody i bezradnych kierowców , którzy nie umieli jej pomóc, sam też nie umiałem udzielić jej pomocy. Straszny widok i straszne poczucie bezradności.
2019-03-17 10:21:49
nh
to przejście powinno być zlikwidowane. Podobno to jest trasa szybkiego ruchu z zieloną falą. jeszcze gorsi są rowerzyści wypadający nagle zza parawanu, który tam stoi :-(
2019-03-17 08:46:12
noga z gazu
przed pasami, zielona strzalka przy skrecaniu, nie oznacza, ze jade, tylko najpierw przepuszczam pieszych. O tym szczecinscy kierowcy najczesciej nie mysla.
2019-03-17 08:32:34
Niestety takich nie brakuje.
Żeby wleźć pod jadący samochód to trzeba być debilem. Niestety takich debili nie brakuje.
2019-03-17 07:24:05
Aa
To przejscie jest tragiczne. Kilkanascie razy zdarzalo sie ze jeden z kierowcow sie zatrzymal, aby przepuscic pieszego, a drugi na pasie obok przejezdzal wymuszajac pieszemu pierwszenstwo.Policja w tym rejonie powinna stanac po cywilu, lapac i karac takich kierowcow. To samo przy wyjeździe ze Starej Cegielni!
2019-03-17 03:05:11
Bartek
To konkretne przejscie jest bardzo niefortunne, powinno być zlikidowane razem z przejazdem dla aut, jest wcześniej przejście a dalej kładka, poza tym jeśli miałby pozostać powinno być oświetlone i lepiej oznakowane jak przejścia w miasteczkach i wsiach na drogach krajowych. Tak naprawdę wszystkie przejścia bez sygnalizacji świetlnej powinny zyskać dodatkowe oświetlenie, szczególnym przypadkiem jest przejście na Poniatowskiego przy Syrokomli, tam są wysokie drzewa zabrzujące uliczne oświetlenie, w deszczową aurę nic nie widać. Takich miejsc jest w mieście kilkadziesiąt, zamontowanie dodatkowego ośweitlenia nad nimi to koszt klilkuset tysięcy złotych ale Prezio woli wydać na pierdoły a po mieście o to on chyba w ogóle nie chodzi ani jeździ a dobry gospodarz powinien to mieć w zwyczaju. On leży i pachnie ale taką miernotę wybraliście.
2019-03-16 22:23:19
powinno być zlikwidowane.
80 % sygnalizji świetlnej powinno być zlikwidowane - tylko spowalnia ruch. Jedyna sygnalizacja potrzebna to ta dla pieszych, uruchamiana przyciskiem.
2019-03-16 21:28:22
.
Co chwila wtargnięcie na pasy, a to do autobusu, a to do Biedronki, nie patrzą na samochody, bo są nieśmiertelni, a potem płacz.
2019-03-16 21:10:18
czytelnik
Jedyne przejście na całej obwodnicy śródmiejskiej bez sygnalizacji świetlnej.
2019-03-16 20:11:52