Wtorek 19 października 2021r. 
REKLAMA

Wyniki badań pacjentów z Koszalina. To nie koronawirus

Data publikacji: 2020-02-27 11:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-27 17:47
Wyniki badań pacjentów z Koszalina. To nie koronawirus
 

Nie ma zagrożenia infekcji wywołanej koronawirusem u dwojga pacjentów izolowanych na oddziale obserwacyjno-zakaźnym szpitala wojewódzkiego w Koszalinie. Badania laboratoryjne wskazały, że u hospitalizowanych zdiagnozowano przypadki grypy typu A.

Stan zdrowia obu chorych lekarze oceniają jako dobry. Lekceważenia zagrożenia nie ma, bo na wirusa grypy w Polsce zachorowało ponad 10 tysięcy ludzi, a 28 osób zmarło.

Do lecznicy dotarł test sanitarno-epidemiologiczny mężczyzny, który wrócił z Włoch. Badania pod kątem zakażenia koronowirusem dały wynik ujemny. Hospitalizowana kobieta, która przebywała w Izraelu, miała podobne objawy choroby. Dyrekcja szpitala czeka na wynik pacjentki. Spodziewany jest on najpóźniej w piątek (28 lutego).

Przypomnijmy. Osoby z podejrzeniem zakażenia lub zachorowania, charakteryzującym się objawami infekcji: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, które w ostatnim czasie podróżowały do miejsc zagrożonych pandemią, mogą skorzystać z konsultacji specjalistycznych w oddziale obserwacyjno-zakaźnym koszalińskiej lecznicy, nr tel. 94 34 88 458. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Na oddziałach szpitala wojewódzkiego w Koszalinie umieszczone są informacje dla chorych, którzy cierpią na dolegliwości z powodu infekcji dróg oddechowych.

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Victor
2020-02-27 12:21:01
A w Szczecinie.....cisza!!!!???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ