środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wymyśl nazwy dla wysp. Dwie są na Zalewie Szczecińskim

Wymyśl nazwy dla wysp. Dwie są na Zalewie Szczecińskim

Wymyśl nazwy dla wysp. Dwie są na Zalewie Szczecińskim
Data publikacji: 2020-08-08 13:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-10 08:05
Wywietleń: 1307 468592

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłosiło ogólnopolski konkurs na nazwy wysp, które powstają w związku z dwiema inwestycjami na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Dwie sztuczne wyspy przybędą na Zalewie Szczecińskim, a jedna – na Zalewie Wiślanym.

Dwie wyspy na Zalewie Szczecińskim (północna i południowa) powstają podczas modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 metra. Mniejsza będzie miała powierzchnię ok. 123 ha, a większa – prawie 250 ha. Jedna wyspa natomiast zostanie usypana na Zalewie Wiślanym w ramach budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

– Do każdej z trzech wysp każdy może zaproponować jedną nazwę – informuje ministerstwo. – Swoje propozycje należy wysłać na adres konkurs@mgm.gov.pl do 31 sierpnia. Najciekawsze i najczęściej powtarzające się propozycje komisja konkursowa wybierze do dalszego etapu, którym będzie ogólnopolskie głosowanie internetowe.

Głosowanie odbędzie się we wrześniu.

Jak zapowiada MGMiŻŚ, zwycięskie nazwy zostaną oficjalnie nadane wyspom przez władze RP. Autorzy nazw, które wygrają w głosowaniu, otrzymają pamiątkowe grawertony.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska
 

Komentarze

Roland
A jakie mogą być nazwy? Jedyne i sprawiedliwe !!! LECH JADWIGA MARIA !!!
2020-08-10 06:17:16
magistranci
Jest propozycja nazw np. wyspa donaldino i wyspa olgierdino ewentualnie wyspa Sławka i wyspa Staszka.Bo to nasze swojskie nazwy a nie jakieś obce
2020-08-09 09:01:52
olo
1. Pacynka 2. Balon
2020-08-09 08:01:47
indi8
Jednej dał bym nazwe SZCZECINIANKA
2020-08-09 06:25:40
hampel
Północna Corona, a południowa Virus. Będzie co wnukom tłumaczyć. O ile jakieś wnuki po tym ogłupianiu będą. Bo może wszyscy pomrzemy, jak zapowiada nasz Nierząd.
2020-08-09 00:04:39
Staszek Gie do @ stop-a
1 primo to "Bartek", 2 primo to "Sławek"- to ja wam mówię, Staszek Gie.
2020-08-08 20:59:05
Stop, stop, Olek, stop!
Ani Adamowicz, ani Sławku Nowaku nie są szczecińskimi "bohaterami". Czy np. Wyspa Grodzkiego albo Wyspa Gawłowskiego nie są nam bliższe?
2020-08-08 18:19:43
do Tyu
Takim samym prawem, jakim rząd niemiecki stworzył wyspę Leitholm (Chełminek).
2020-08-08 17:14:05
Olaboga
1 Wyspa to "UZYSK" druga to "PRZYBYTEK"
2020-08-08 16:49:20
Olek
Wyspa "Sławku Nowaku". Jest Plac Adamowicza...
2020-08-08 16:46:58
Tyu
Jakim prawem rząd tworzy na naszym zalewie jakieś wyspy?
2020-08-08 16:03:27
xxx
1.wyspa Jarosław 2.wyspa Lech
2020-08-08 15:41:25
insel
Wyspa Miłości i Wyspa Radości. Broń Boże jakiegoś Adamowicza czy Jarzyny.
2020-08-08 15:33:20
Gdzie one będą na Zalewie ?
.
2020-08-08 15:07:09