poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wymienialnia sąsiedzka w ŚRODKU

Wymienialnia sąsiedzka w ŚRODKU

Wymienialnia sąsiedzka w ŚRODKU
Data publikacji: 2017-11-24 21:33
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:31
Wywietleń: 947 302272

Masz w domu stertę dawno przeczytanych książek? Gry, które znasz już na pamięć? Zimowe przetwory, których nie dasz rady zjeść przez najbliższe dwa lata? Przynieś je w sobotę (25 listopada) do Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego ŚRODEK w Szczecinie i wymień na inne rzeczy lub przysługi, bądź je tam zostaw.

ŚRODEK uruchamia miejsce bezgotówkowej wymiany dóbr i usług dla mieszkańców Śródmieścia. Działalność wymienialni zainicjuje sąsiedzki kiermasz.

Przeczytane książki, nienoszone już ubrania, przetwory na zimę – te i inne rzeczy będzie można przynieść i wymienić już w sobotę (25 listopada) o godzinie 12.00. Nie ma zapisów – wystarczy dostarczyć do Punktu przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b swoje przedmioty. Warto je też oznaczyć karteczką z imieniem i nazwiskiem. Wszelkie wymiany muszą się odbywać bezgotówkowo, czyli bez pieniędzy!

- Wymienialnia to nie tylko wydarzenie, ale też specjalna przestrzeń w ŚRODKU - informuje Paulina Stok-Stocka. - Zarówno po kiermaszu, jak i w regularnych godzinach pracy punktu, możliwe będzie zostawienie rzeczy na wymianę na specjalnym regale. Udostępniona też będzie tablica na ogłoszenia o przedmiotach, umiejętnościach i przysługach, którymi chcą się podzielić ze sobą sąsiedzi.

Sąsiedzka wymienialnia jest częścią akcji „Jak dobrze mieć sąsiada”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”. Odbywają się podczas niej m.in. cykliczne spotkania tematyczne, podczas których sąsiedzi dzielą się swoimi pasjami. W każdą środę, w miłej atmosferze, przy kawie i herbacie można nie tylko nauczyć się czegoś nowego, ale przede wszystkim poznać swoich bliższych i dalszych sąsiadów.

(mag)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy